V Tipsport lize tentokrát vítězně, porazili jsme Zbrojovku

B r n o - Znojmo ve druhém utkání Tipsport ligy narazili na Zbrojovku Brno. Našemu týmu se povedlo zvítězit po brance Anese Haurdiće 1:0 a vyrovnalo tak s Brňany statistiku vzájemných zápasů právě v této soutěži. Znojmo se posunulo se třemi body na druhou příčku tabulky za zatím suverénní Jihlavu.

Tipsport liga, středa 15.1.2014
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:1)
Branky: 42. Haurdić.
ŽK: Košťál.
Rozhodčí: Mikel – Pochylý, Nádvorník.
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Pernica, Zavadil, Glaser, Skalák, Sedlák, Schuster, Janotka, Hyčka, Pašek, Kroupa.
2. poločas: Hladký – Hyčka (88. Pospíšil), Petr Buchta, Avdič, Markovič, Vávra, Košťál, Šumbera, Fischer, Lutonský, Kunc.
1.SC Znojmo FK: Drobisz - Helísek, Yonov, Odehnal (59. Jurić), Mudra - Buchta, Adukor (62. Zifčák) - Vukadinović (62. Lukáš), Haurdić, Crnkić - Vašíček.

Zatímco pro Znojmo už to byl několikátý přípravný zápas, pro Brno úplně první. Začátek utkání se nesl poměrně v klidném duchu. Zbrojovka měla míč více na kopačkách, ale bez nějaké větší efektivity. První zajímavý moment přišel v 21. minutě, kdy napřáhl brněnský kapitán Zavadil a jen těsně minul Drobiszovu bránu. Na našem týmu už začíná být patrnější sehranost, některé akce byly vyřešený velmi dobře. V několika případech zasáhla obrana soupeře doslova za pět minut dvanáct.

Ve 42. minutě byly ale všechny brněnské snahy marné. Vašíček našel na ve vápně volného Anese Haurdiće a ten lehkou tečí před Hladkým skóroval. Da kabin se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro Znojmo.

Do druhé půle nasadila Zbrojovka prakticky novou jedenáctku a nový hráči museli v 50. minutě čelit velké šanci Crnkiće. Ten šel sám na Hladkého, ale střelecká smůla se bosenského záložníka stále drží. Brno zahrozilo po centru Lutonského, Fischer však nedokázal ve vápně míč tečovat.

Znojmo hrozilo rychlými výpady, což ještě umocňovala rychlá znojemská křídla. Crnkić se několikrát uvolnil, ale již zmíněná smůla v zakončení se ho ne a ne pustit. Vniveč pak přišlo i několik nadějných přečíslení. Náš tým ještě mohl litovat těchto zmařených příležitostí. V 87. však podržel Drobisz, který vytěsnil bombu Vávry a Markovićova následná dorážka v tísni v bráně neskončila.