V Rudici s Blanskem těsná porážka 2:3

V Rudici s Blanskem těsná porážka 2:3 První přípravný duel pod vedením nového trenéra Volfa přinesl porážku 2:3.

příprava (Rudice), středa 10.7.2019
FK Blansko - 1.SC Znojmo FK  3:2  (2:1)
Branky: 38. a 69.Štrombach, 10.Žák - 24.Pohanka, 77.Švarc
FK Blansko: Doležel - Sadlo, Huška, Štrbák, Ciprys, Buchta, Štrombach, Žák, Bednář, Minx, Motyčka
Souček, Kropáček, Záleský, Chloupek, Šmerda, Tulaydan, Paděra
1.SC Znojmo FK: Jícha (46.Koukal) - Dima, Avdić, Artur, Kolařík, Garčic, Moravec, Hlůže, Martínek, Pacula, Pohanka
Švarc, Oleh, Stix, Sivera, Ševčík, Gutev, Dolejší

Na hřišti v Rudici, kde se hrává okresní přebor, se ve žlutých dresech představil ambiciózní nováček MSFL, který v minulé sezoně suverénně prošel divizí D, FK Blansko a náš tým v černo-zlatých dresech, který do MSFL sestoupil z F:NL a z jehož kádru či přímo základní sestavy nezůstal kámen na kameni a kde se nyní nově budou více prosazovat vlastní odchovanci.

Pro oba celky se jednalo o první přípravný duel před novou mistrovskou sezonou, ale jelikož domácí silný a zkušený celek je pohromadě již z předchozích sezon, kdežto náš tým se utváří, měli domácí více ze hry, i když to nebyla hra jen na jednu branku naši hráči se zejména ve druhém poločase dostávali do pěkných protiútoků a ve hře byly tam líbivé kombinace.

Vedení se ujali domácí v 10.minutě, když se ke střela zhruba z 20 metrů dostal domácí Žák a nedal našemu Jíchovi v brance moc šancí na zákrok. V polovině první půle se ale naši borci zmocnili míče na půli hřiště Radim Pohanka si tváří v tvář poradil s vybíhajícím Doleželem. Do šatny šli ale domácí za vedení 2:1, když se prosadil exznojemský Štrombach.

Do druhé půle oba týmy prostřídali (dokonce někteří hráči v blanenském dresu se po hokejovém střídání opět vrátili na hřiště). Žel v 69.minutě se Blansko ujalo už dvoubrankového vedení, když náš gólman Koukal pustil lacinou branku. Pak v dalších dvou příležitostech se opět blýsknul už pozitivně a zabránil vyššímu vedení. Naopak v 77.min. se po rychlém protiútoku a nabídnuté výhodě prosadil křížnou střelou k tyči Vojtěch Švarc. Více branek se už našemu týmu vstřelit nepodařilo a nakonec utkání skončilo těsnou porážkou 2:3.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Domácí byli lepší. Byli lepší fotbalově, pohybově. My kádr a mužstvo teprve tvoříme a bylo vidět, že nejsme vůbec sehraní. Bylo to takové kostrbaté. Moc jsme spěchali místo toho, abychom hráli trpělivě. Když jsme získali míč, téměř okamžitě jsme o něj přišli, nebyl jsem spokojený. Některé akce jsme předvedli hezké, ale když to vezmu globálně, domácí vyhráli zaslouženě a mohli jsme dostat i více branek. Výsledek je pro nás příznivý."