FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

V Rudici s Blanskem těsná porážka 2:3

V Rudici s Blanskem těsná porážka 2:3 První přípravný duel pod vedením nového trenéra Volfa přinesl porážku 2:3.

příprava (Rudice), středa 10.7.2019
FK Blansko - 1.SC Znojmo FK  3:2  (2:1)
Branky: 38. a 69.Štrombach, 10.Žák - 24.Pohanka, 77.Švarc
FK Blansko: Doležel - Sadlo, Huška, Štrbák, Ciprys, Buchta, Štrombach, Žák, Bednář, Minx, Motyčka
Souček, Kropáček, Záleský, Chloupek, Šmerda, Tulaydan, Paděra
1.SC Znojmo FK: Jícha (46.Koukal) - Dima, Avdić, Artur, Kolařík, Garčic, Moravec, Hlůže, Martínek, Pacula, Pohanka
Švarc, Oleh, Stix, Sivera, Ševčík, Gutev, Dolejší

Na hřišti v Rudici, kde se hrává okresní přebor, se ve žlutých dresech představil ambiciózní nováček MSFL, který v minulé sezoně suverénně prošel divizí D, FK Blansko a náš tým v černo-zlatých dresech, který do MSFL sestoupil z F:NL a z jehož kádru či přímo základní sestavy nezůstal kámen na kameni a kde se nyní nově budou více prosazovat vlastní odchovanci.

Pro oba celky se jednalo o první přípravný duel před novou mistrovskou sezonou, ale jelikož domácí silný a zkušený celek je pohromadě již z předchozích sezon, kdežto náš tým se utváří, měli domácí více ze hry, i když to nebyla hra jen na jednu branku naši hráči se zejména ve druhém poločase dostávali do pěkných protiútoků a ve hře byly tam líbivé kombinace.

Vedení se ujali domácí v 10.minutě, když se ke střela zhruba z 20 metrů dostal domácí Žák a nedal našemu Jíchovi v brance moc šancí na zákrok. V polovině první půle se ale naši borci zmocnili míče na půli hřiště Radim Pohanka si tváří v tvář poradil s vybíhajícím Doleželem. Do šatny šli ale domácí za vedení 2:1, když se prosadil exznojemský Štrombach.

Do druhé půle oba týmy prostřídali (dokonce někteří hráči v blanenském dresu se po hokejovém střídání opět vrátili na hřiště). Žel v 69.minutě se Blansko ujalo už dvoubrankového vedení, když náš gólman Koukal pustil lacinou branku. Pak v dalších dvou příležitostech se opět blýsknul už pozitivně a zabránil vyššímu vedení. Naopak v 77.min. se po rychlém protiútoku a nabídnuté výhodě prosadil křížnou střelou k tyči Vojtěch Švarc. Více branek se už našemu týmu vstřelit nepodařilo a nakonec utkání skončilo těsnou porážkou 2:3.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Domácí byli lepší. Byli lepší fotbalově, pohybově. My kádr a mužstvo teprve tvoříme a bylo vidět, že nejsme vůbec sehraní. Bylo to takové kostrbaté. Moc jsme spěchali místo toho, abychom hráli trpělivě. Když jsme získali míč, téměř okamžitě jsme o něj přišli, nebyl jsem spokojený. Některé akce jsme předvedli hezké, ale když to vezmu globálně, domácí vyhráli zaslouženě a mohli jsme dostat i více branek. Výsledek je pro nás příznivý."