V Mutěnicích jsme vyhráli 2:0!!!

V Mutěnicích jsme vyhráli 2:0!!! Ve 45.minutě proměnil penaltu Zapalač. Ve druhém poločase jsme zvýšili v 71.Látalem a vyhráli 2:0. Bohužel v 87.minutě byl zbytečně vyloučen gólman Hubý, který bude pravděpodobně chybtě minimálně jeden zápas. V tabulce máme už šestibodový náskok na druhý Frýdek-Místek, který má navíc odehraný zápas navíc! Další duel hrajeme opět venku a to v neděli 9.května v Bystrci od 16:30.

24.kolo, neděle 2.5.2010
FK Mutěnice - 1.SC Znojmo FK  0:2  (0:1)
Branky: 45. Zapalač z penalty, 71. Látal
ŽK: Thomas, Trávník, Jungman, Řihák, Hanák, Holešínský (všichni Mutěnice)
ČK: 87.Hrubý
Rozhodčí: Proske – Straka, Filgas (Kundelius)
FK Mutěnice: Kupka – Trávník (75.Holešínský), Petričko, Thomas, Koiš – Hanák (80.Filip), I. Lacko, Řihák, Jungman – Otruba, Koštuřík
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Lukáš, Yonov, Hříbek, Šilinger – Krhut (79.Minarech), Podzemský, M.Lacko, Zapalač – Kováč, Látal (89.Minařík)
trenér Michal Sobota
Počet diváků: 140

Vyrovnaný zápas rozhodl souboj domácího stopera Thomase s hostujícím útočníkem Kováčem, který nepřesný sudí Proske posoudil jako faul. Velmi diskutabilní penaltu proměnil ve 45.minutě Zapalač. Pojistku přidal dvacet minut před koncem Látal. V 87.minutě byl zbytečně vyloučen a také přísně náš gólman Hrubý.

„Je to krutá porážka,“ povzdechl si domácí kouč Peter Vlček. „Musíme bojovat dál. Kluci si dokázali, že se dá hrát s každým. Bohužel nám chybí i potřebné štěstí. Byl to náš nejlepší poločas na jaře. Měli jsme šance, soupeře jsme dostali pod tlak. „Nebylo v našich silách zápas otočit.“

„Jeli jsme si pro tři body. Těm jsme podřídili všechno,“ uvedl hostující kouč Michal Sobota. „Pro nás bylo důležité venku bodovat. Konečně jsme porazili poslední tým tabulky. Náš výkon nebyl tak špatný. Domácí měli šance pouze na začátku. Jsem spokojený. Vyloučení bylo nesmyslné, i když na červenou kartu to nebylo.“