Úvodní duel přinesl těsnou porážku

Úvodní duel přinesl těsnou porážku Z N O J M O - Vstup do MSFL nám výsledkově nevyšel. Zkušenější hosté (v sestavě exligovými hráči Simrem, Mezlíkem či Dolejšem) dostali jednou míč do sítě a už se jim do konce zápasu podařilo svůj hubený náskok uhájit.

1.k. Fortuna MSFL, pátek 2.8.2019
1.SC Znojmo FK - FC Velké Meziříčí  0:1  (0:0)
Branky: 55.Plichta
ŽK: 19.Malár, 70.Avdić, 88.Moravec – 27.Šuta, 42.Kriegsmann, 69.Demeter
Rozhodčí: Kneisl Zdeněk - Pfeifer Michal, Popelák Luboš
Delegát: Volf Rudolf
1.SC Znojmo FK: Jícha – Janata, Avdić (C), Moravec (90.Martínek), Okleštěk, Doublette, Kolařík, Malár, Garčic, Kvych (71.Švarc), Pacula (84.Krula)
FC Velké Meziříčí: Kolář – Puža, Kriegsmann, Bouček, Dolejš (90.Karamzín), Šuta, Mezlík (71.Dufek), Plichta (77.Simr), Řezáč, Demeter, Komínek (C)
Počet diváků: 623

Do první velké šance zápasu se dostal v 8.minutě Plichta, ale netrefil prázdnou branku! Hned o dvě minuty později zleva nacentroval Michal Garčic na Oleha Kvyche, ale žel branku netrefil. V 17.min. si pokus Muamara Avdiče z dálky vysloužil potlesk obecenstva. Ve 30.minutě se o střelu pokusil i Milan Moravec, ale byla zblokovaná. Ke konci poločasu měl dvě příležitosti i Kenny Doublette, ale nejprve jeho střelu hostující gólman vyrazil a o dvě minuty později z otočky vystřelil jen slabě. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Lepší vstup do druhé půle měli hosté. Nejprve v 53.minutě prověřil Dolejš Filipa Jíchu a ten musel vyrážet na roh. O dvě minuty později pak padla jediná branka zápasu. Po akci hostů se k míči dostal hlídaný Plichta a podařilo se mu patičkou dostat míč do sítě - 0:1. Inkasovaná branka vlila do žil našich hráčů větší aktivitu a hned dvakrát jsme výrazně zahrozili. V obou případech se jednalo o přímé kopy zahrávané Tomášem Oklešťkem a vždy zakončoval Muamar Avdić - jednou jen do boční sítě a podruhé vedle levé tyčky. V 70.minutě měl podobnou šanci Artur Yanata, ale ani on neuspěl. Hosté už se do žádné velké šance nedostali a svůj jednobrankový náskok už udrželo.

Záznam zápasu můžete shlédnout zde

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Samozřejmě z výsledku jsem zklamán. Jsem docela zklamán i naší hry. Bylo a je vidět, že jsme mladé mužstvo oproti soupeři, který má zkušené hráče. Bylo vidět, že když potřebovali, zrychlili či zpomalili hru, kopli na tribunu zfaulovali. My jsme byli takoví naivní. Oproti přípravným duelům mi scházel větší důraz."

Libor Smejkal, trenér FC Velké Meziříčí: "Pro diváka to bylo pohledné vyrovnané utkání. Do prvních patnácti minut měly oba dva týmy po jedné šanci, kterou nedaly. Začali jsme trochu lépe, ale posledních patnáct minut měli navrch domácí. Do druhého poločasu jsme kluky nabádali, že nesmí přestat v aktivitě, že musíme hrát neustále pozorně v bloku, že zápas bude o gólu, což se nakonec ukázalo. Kluci to takticky splnili, na domácích bylo trošku vidět, že se sehrávají, že tam jsou možná jazykové komunikační problémy. Nemyslím si, že vyhrál lepší. Měli jsme prostě štěstí."