Úspěšné turecké tažení. Poradili jsme si i s Tobolem Kostanaj

T u r e c k o - I ve druhém přípravném utkání na soustředění v Turecku byl náš tým úspěšný. Původně mělo Znojmo hrát proti Kaljat Almaty, ale soupeř se na poslední chvíli změnil. Byl jim ale další kazažský tým Tobol Kostanaj. Soupeř se sice dostal do rychlého vedení, ale Jihomoravanům se povedlo ještě v první půli brankami Hnaníčka a Crnkiće skóre otočit. V druhé části pak přidal pojistku Hrošovský a soupeř již stačil pouze snížit.

přípr. v Turecku , neděle 2.2.2014
Tobol Kostanay - 1.SC Znojmo FK  2:3  (1:2)
Branky Znojma: 33. Hnaníček (pen.), 39. Crnkić, 50. Hrošovský
1.SC Znojmo FK: Drobisz – Helísek, Hnaníček, Odehnal (46. Jurić), Mudra (46. Cihlář) – Hrošovský, Lacko (72. Buchta), Buchta (46. Liener), Haurdić (58. Reljić), Crnkić (67. Stáňa ) - Vašíček

Znojmo začalo zápas trochu opatrněji, i přesto se však v samotném úvodu utkání dostalo dvakrát k ohrožení soupeřovy branky. Udeřilo však na druhé straně. Po rychlém průniku Kušníra, přišla dorážka a Tobol se dostal do vedení. Od této chvíle ale převzal taktovku utkání náš tým. Dvě dobré šance měl Vašíček, ale chybělo mu i trochu štěstí. Velmi dobře si náš hrotový útočník rozuměl opět s Haurdićem. Ten ho také ve 30. minutě vyslal krásnou přihrávkou do vápna a Vašíček musel být faulován. K penaltě se postavil Josef Hnaníček a nekompromisně srovnal.

Ještě do přestávky se pak podařilo svěřencům trenéra Kalvody skóre otočit a byl u toho opět Vašíček. Ten se svým důrazem propracoval ke střele a vyražený míč dostal do brány Nermin Crnkić. Těsně v závěru ještě pálil Anes Haurdič, ale jeho střela šla nad.

Úvod druhé půle patřil našemu týmu. Na soupeře se valil jeden útok za druhým, a tak není divu, že v 54. minutě už bylo skóre 3:1. A bylo to po parádní akci. Na levě straně si vyměnil Lacko míč s Cihlářem. Následoval centr a Patrik Hrošovský na prsou donesl míč až do branky a oslavil tak svůj návrat do týmu.

Hra se poté celkem rozkouskovala a Tobol ojedinělým útokem ještě zdramatizoval utkání a snížil ze svého pohledu na 2:3. Kazaši byli na koni a řádně přitvrdili hru, což polští rozhodčí bohužel tolerovali. Pět minut před koncem chtěl dokonce trenér Kalvoda stáhnout hráče ze hřiště. Přece jen riskovat zbytečné zranění v přípravném utkání je příliš velký luxus.

• Tobol Kostanaj - 1.SC Znojmo FK 2:3 | přehrát