Tři penalty - tři góly - žádný bod pro nás

Tři penalty - tři góly - žádný bod pro nás Z N O J M O - Se dvěma novými posilami (jednou v základu, druhou na lavičce) nastoupili naši hráči s odhodláním poprvé na jaře zabodovat. Žel asi vinou neproměněné penalty se zápas zlomil a už se trefovali jen hosté - dvakrát z toho z penalt.

20.k. Fortuna MSFL, neděle 20.3.2022
1.SC Znojmo FK - SK Uničov  0:3  (0:1)
Branky: 76. a 90.Krč obě z pen., 42. Diblík
ŽK: 37.Krakovčík, 75.Russmann, 89.Prokeš – 45+2.Sečkář, 53.Ambrozek, 59.Bača
Rozhodčí: Kotala Filip - Mojžíš Jakub, Bělák Marek
Delegát: Vidlák Karel
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Tkadlec, Russmann, Okleštěk (C) (83.Prokeš), Štrombach (70.Piatov), Holman, Glushach, Gonçalves (77.Březina), Hnaníček, Krakovčík, Kirschner (46.Kartišovs)
Trenér Alois Skácel
SK Uničov: Kvapil – Diblík, Bala, Vejvoda, Svoboda, Ambrozek, (65. Kamas) Komenda (C), Bača, Sečkář (76. Vybíral), Krč, Můčka
Trenér: Jiří Neček
Počet diváků: 210

Hned od začátku naši hráči hýřili aktivitou. V 6.min. si Tomáš Okleštěk řekl o přihrávku a následně se vydal směrem na branku soupeře. Narazil si míč s Kirschnerem a poté zakončoval ze strany na branku. Brankář jeho pokus vyrazil mimo. Přibývaly i další příležitosti, ale i hosté svoje šance měli. Ve 27.min. Diblík střílel na Przybysze z pravé strany. Vyražený míč ještě stihl přihrát na druhou stranu na Svobodu, ale ani on našeho brankáře nepřekonal! Hned minutu nato Sečkář nacentroval na zadní tyčku na Diblíka, který neměl daleko od toho, aby míč srazil hlavou do branky! Náš kapitán Tomáš Okleštěk se ve 31.min. dobře otočil s míčem a zakončoval jen kousek od vzdálenější tyčky branky! Ve 34.minutě rozhodčí odpískal pro naše barvy pokutový kop! K penaltě se postavil náš nejlepší střelec David Štrombach. Střela razanci měla, ale šla na stejnou stranu, na kterou skákal brankář Uničova! O osm minut později Sečkář dobře odcentroval z levé strany na zadní tyč na spoluhráče. Ten hlavou zakončoval do prostředku branky, odkud ještě stihl dobrým zákrokem Bartosz Przybysz míč vytěsnit. Pak se ale k dorážce hlavičkou dostal Diblík a tam už neměl náš brankář nárok zasáhnout! Do šaten se nakonec mohlo odcházet za nerozhodného stavu. V nastaveném čase Yehor Glushach zakončoval do prázdné branky, ale jeho střelu mu omylem zneškodnil spoluhráč Kirschner, který stál v nevhodnou chvíli na nevhodném místě!

Ve druhém poločase začali velkou šancí hosté. V 54.min. Bača z hranice vápna nastřelil tyčku! Rozhodnutí v zápase padlo v poslední čtvrthodině. V 75.min. Robert Russmann fauloval ve vápně při rozehrání rohu a hosté zvýšili z penalty na 2:0. V 89.minutě se pak pískal další pokutový kop - tentokrát po faulu Adama Tkadlece. Opět Krč nejprve penaltu neproměnil, ale jelikož Tomáš Prokeš vběhl do pokutového území dřív, než mohl, tak se penalta opakovala. Pak už se uničovský útočník prosadil.

Další zápas sehrajeme opět v neděli od 10:15 a to na hřišti Blanska. Další domácí duel sehrajeme v pátek 1.dubna od 17:00 proti FC Fastav Zlín B.