Tři body míří na Hanou

Tři body míří na Hanou Z N O J M O - Konečný výsledek rozhodně neodpovídá průběhu hry, o co byli hosté šťastnější, o to smutnější byli naši hráči.

7.kolo F:NL, neděle 2.9.2018
1.SC Znojmo FK - 1. SK Prostějov  0:1  (0:0)
Branka: 61.Koudelka
ŽK: 30.Slaninka, 69.Koudelka, 71.Šteigl (všichni PRO)
Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Kotalík Petr, Mojžíš Jakub
Delegáti: Kubíček Jaroslav, Urbanec Ing. Ludvík
1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář, Čereda, Dramé, Helísek – Kučera, Lacko (82.Ambrozek), Beganović – Mudra, Teplý (68.Ordoš), Štrombach (68.St.Hillaire)
1. SK Prostějov: Bréda – Schuster, Pernackyj, Slaninka, Koudelka (80.Hapal) – Polák, Pančochář, Biolek, Žikol (90+1.Fládr) – Kroupa (C), Píchal (63.Šteigl)
Počet diváků: 321

O první velkou šanci zápasu se ve 12.minutě postaral Dźenis Beganović, který se nůžkami snažil překobat gólmana hostí, ale netrefil míč tak, jak by si přál a ten skončil vedle. Na druhé straně se ve 28.minutě snažil Biolek překonat našeho gólmana Bučka, ale ten jeho střelu vyrazil. Ve 32.minutě Cheredea nejprve ohrožoval branku hostů z přímého kopu z hranice šestnáctky, míč se k němu vrátil a stejný hráč málem vymetl pavučinu v šibenici, kdyby tam na poslední chvíli neskočil brakář hostů. Ke konci poločasu se v jedné šanci na obou stranách objevili Koudelka a Štrombach, ale první střílel nad bránu, zatímco druhý v mnohem větší šanci obešel protihráče, ale pak mířil vedle.

Hned od začátku druhého poločasu jsme opět soupeře tlačili, především díky tečovaným střelám Štrombacha a Teplého jsme zahrávali i několik rohových kopů a bylo jen otázkou času, kdy bude míč v prostějovské síti. Jenže udeřilo na opačné straně. Po jednom z rohů se dostali hosté do protiútoku, Koudelka využil svou techniku z malého fotbalu, oběhrál si obránce a žel se nemýlil - 0:1. Branka polila hosty živou vodou, kdežto na naše hráče padla deka a dobrých 5-10 minut měli hosté více ze hry. Poté, co jsme se z krátkého tlaku soupeře vymanili (a také vystřídali - na hřišti se objevil i Michal Ordoš), se nám hra už tolik nedařila, přesto jsme si ještě v samém závěru nějaké šance vypracovali, ale buď měl gólman hostí štěstí nebo my smůlu, ale žádná přílšžitost nskončila alespoň vyrovnávacím gólem.

A tak dnes získal tři body soupeř, přestože mnohem více jsme si je zasloužili my. Jenže rozhodují góly. V reprezentační přestávce bychom měli sehrát přípravný zápas proti prvoligové MFK Karviná.

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: Prohráli jsme po několika chybách při protiútoku, jeden hráč nám tam prošel a to by se nemělo stávat. Hráčům mohu vyčíst snad jen to, že svoje šance neproměnili.

Trenér Oldřich Machala, 1.SK Prostějov: V první půli jsme chtěli jsme být více důslední, hrát více na brejky a zlobit. Druhý poločas byl v naší režii, v obraně i útoku jsme hráli velice dobře a domácí jsme do ničeho nepustili. Zaslouženě jsme vyhráli. Koudelka gólovou situaci vyřešil náramně. Pokud dáte gól, tak je to rozhodující. Vše jsme poté ubránili.