Třeskuté pohárové okresní derby po prodloužení v náš prospěch!

Třeskuté pohárové okresní derby po prodloužení v náš prospěch! T A S O V I C E - Kdo zavítal na pohárové okresní derby v úterním podvečeru do Tasovic, viděl celkem devět střel do černého, chycenou penaltu, červenou kartu, atd. To nejpodstatnější ale je, že postup do dalšího kola Mol cupu vybojoval náš tým, na který asi už bude čekat některý z profesionálních moravských klubů.

1.kolo Mol cupu, úterý 25.8.2020
TJ Sokol Tasovice - 1.SC Znojmo FK  4:5p  (2:3)
Branky: 32.Dítě, 45+2.Rygl, 90+4.Odehnal, 116.Lapeš – 2.Goncalves, 5.Bašič, 36.Bašič, 105.Stefano, 108.Moravec
ŽK: 81.Blahoudek – 81.Štrombach, 88.Stefano, 89.Záleský, 110.Longo, 114.Řehola
ČK: 110.Fukal (zdravotník TAS)
Rozhodčí: Vostrejž Ivan - Líkař Petr, Marek Daniel
Delegát: Briksa Václav
TJ Sokol Tasovice: Mrázek – Cihlář (102.Lapeš R.), Lapeš, Horáček (66.Švejkar), Paul, Odehnal, Dítě (94.Fajkus), Rygl, Pazdera, Blahoudek, Švarc (C)
1.SC Znojmo FK: Záleský – Garčic, Vocílka, Krakovčík, Prokeš (53. Stefano), Štrombach, Longo, Pacula (C), Goncalves (61.Řehola), Pohanka, Bašič (80.Moravec)
Počet diváků: 849

Lepší začátek jsme si snad ani nemohli přát. Už ve 2.minutě Mathias Fernando Longo odcentroval míč z pravé strany do vápna Tasovic, hlavičkou přeskočil gólmana Matheus Goncalves a uklidil míč do sítě - 0:1! A to nebylo vše! Hned tři minuty poté jsme se dostali do přečíslení. Po levé straně utíkal Matheus Goncalves, který nahrával pod sebe. Míč si našel Mirza Bašić a pohotově zvýšil na 0:2! Do první velké šance se domácí dostali v 8.minutě, ale Cihlářova hlavička do břevna byla už zbytečným vzrušením, neboť byl odpískán ofsajd. Navíc se zranil další exznojemský hráč Odehnal, který pak zápas odehrál s ofašovnou hlavou. Ve 14.minutě byl v rychlostním dvou sedmnáctek lepší David Štrombach, doběhl až do vápna, kde převzal míč Mirza Bašič, ale ani nadvakrát nepřekonal domácího gólmana. Ve 30.minutě dostali domácí příležitost snížit, když kopali penaltu po faulu brankáře Davida Záleského na P.Lapeše. Náš brankář se ale vytáhl a Marek Dítě na něm ztroskotal! Jenže o dvě minuty později už měl v tomto minisouboji navrch tasovický hráč (také náš bývalý). Prosadil se po rohovém kopu a snížil ve 32.minutě na 1:2. Jenže na rozdíl opět dvou branek se o tři minuty později trefil opět Mirza Bašič, který využil příhru Davida Štrombacha a bylo 1:3! Jenže domácí se nevzdávali a v nastaveném čase první půle snížil na rozdíl jediné branky Martin Rygl.

Po příchodu z šaten se tasovičtí pustili do našeho týmu a byli do občerstvovací přestávky lepší. Pak se hra vyrovnala a už to vypadalo, že utkání skončí 2:3, jenže v samém závěru nastavení druhé půle a možná i po avizovaném čtyřminutovém nastavení se obvaz neobvaz dostal míč na hlavu Odehnala a vypukla euforie většiny z téměř 850 přítomných diváků.

Domácí příznivci čekali, že vynucení si prodloužení vleje více sil do žil tasovických a že znojemský tým definitivně dorazí, ale to se přepočítali. Ve 105.minutě se ke krásné střele odhodlal Stefano Maveritt Contreras Céspedes a zvýšil na 3:4!

Ve druhé půli prodloužení se hned po dvou minutách zatřepala v šibenici střela Milana Moravce a byl tu opět dvoubrankový nástroj našeho celku! Poté se po žlutém faulu našeho hráče strhla mela mezi hráči a realizačními týmy v prostoru laviček, z níž vyvázl domácí zdravotník Jaroslav Fukal s červenou kartou! Ale to ještě nebylo gólově vše. Poslední slovo měli opět domácí, kteří se P.Lapešem prosadili z bezprostřední blízkosti 4:5. Domácí se pak ještě snažili vyrovnat a nesouhlasili se sudím, že neodpískal v samém závěru souboj ve vápně.

Třaskavé derby tak nabídlo hned 9 branek a přineslo našemu týmu postup do 2.kola, ve kterém již můžeme přivítat některý z prvoligových či druholigových moravských týmů na našem stadionu! Jakmile budeme znát los, budeme vás informovat!

Miroslav Steinhauser, trenér TJ Sokol Tasovice: "Až na špatný úvod utkání musím své hráče pochválit, že s favoritem utkání sehráli více než vyrovnaný zápas. Obrovským tlakem, vůlí a bojovností jsme soupeře ve druhém poločase přehrávali a vynutili si prodloužení utkání. V prodloužení byl soupeř ze dvou střel velice produktivní a my jsme své šance nedokázali proměnit. Vyhrál šťastnější tým."

Ladislav Kirschner, asistent trenéra 1.SC Znojmo FK: "Do zápasu jsme vstoupili výborně. Do stavu 0:2 jsme drželi tempo hry, ale není to poprvé, kdy se nám stalo, že ztratíme po vedení koncentraci a ulehčíme to soupeři. Klukům jsem ale i po vyrovnání věřil, věděl jsem, že v týmu ta síla je, byl to nový mančaft a je otázka času, kdy se to ještě zlepší a půjde to nahoru."