FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Tentokrát už jen těsná prohra 2:3!

Tentokrát už jen těsná prohra 2:3! Ve druhém zápase jsme se střetli s pátým týmem rumunské ligy a výsledek byl mnohem příznivější.

 
 
příprava, čtvrtek 8.7.2010
FC Temešvár - 1.SC Znojmo FK  3:2  (1:0)
Branky: 64.Minarech z penalty, 83.Podzemský
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský - Hříbek, Yonov, Mička (46.Helebrant), Šilinger - Podzemský, Vavřík, Baláž (76.Lukáš) - Krhut (62.Dorotík), Dlugoš (54.Bajza), Minarech (74.Trnovec)

Komentář k zápasu

K našemu druhému utkání jsme nastoupili za krásného počasí v rakouském městečku Bischofshofen, které je známé spíše fanouškům zimních sportů a to především skokanům na lyžích. Koná se zde totiž jeden z dílů slavného "Turné čtyř můstků". Ostatně skokanské můstky jsou vidět i z fotbalového stadionu či spíše stadionku, jsou přímo naproti. Hřiště bylo skvěle připraveno a tak zde mohlo proběhnout druhé přípravné utkání. Tentokrát s dalším známým mužstvem rumunské ligy FC Temešvár, pravidelným účastníkem evropských pohárů.

V jeho dresu nastupuje i adept dresu našeho národního mužstva Magera a dále také slovák Brezinský, známý z působení ve Slovanu Liberec či FK Mladá Boleslav. Naše sestava se tentokráte více blížila té, na kterou jsou naši fanoušci zvyklý.

V brance se ještě neobjevil Vlasta Hrubý, který ale na soustředění je a trénuje. Trenéři však chtěli vidět v akci i druhého brankáře a proto tentokráte chytal Štěpanovský.

Přestože měl soupeř po celé utkání herní převahu a krom vstřelených branek měl ještě další šance. Bylo již na našich hráčích vidět, a to zvláště po přestávce, že pomalu ze sebe setřásli únavu z náročných tréninkových dávek. Ty se projevily především den předtím v zápase s Rapidem Bukurešť. I v prvním poločase bylo vidět, že kluci opravdu podstupují tvrdou letní přípravu. Jak mi někteří z nich potvrdili, byla ještě náročnější než ta loňská. Nicméně všichni si pochvalují i nový impulz, který vnesl do přípravy trenér Smrček, a i u něj je vidět, že se s mužstvem sžívá stále víc. V utkání jsme se navíc vrátili k našemu osvědčenému rozestavení 4-3-3 a bylo vidět, že toto rozestavení již máme více zažito než den předtím zkoušené rozestavění 4-4-2.

Do vedení šli hosté ve 27.min. Tak skončil i první poločas. Ve druhém pak v 51.min. šli do vedení na 0:2. Kluci ale bojovali a snažili se vstřelit čestný úspěch. To se podařilo v 66 min., kdy Brezinský fauloval, odvážně se prodírajícího Bajzu a Minarech s přehledem proměnil penaltu. V 72.min. opět skórovali rumunští hráči a bylo to 1:3. Poslední slovo v zápase si vzala dvojice jednoznačně nejlépe hrající, Vavřík - Podzemský. Vavřík nádhernou klasickou "českou uličkou" vyslal do sóla Podzemského a ten s velkým přehledem proměnil. V úplném závěru jsme dokonce mohli vyrovnat, ale po velkém závaru před brankou hostů se nám to nepodařilo.

Obě utkání určitě splnila svůj účel a rozhodně prospěla víc než ty jednoznačné loňské. Kluci si vyzkoušeli jaké to je hrát s kvalitním protivníkem. Rozhodně ostudu neudělali a na druhou stranu viděli, co jim schází na cestě do podobných výšin v jakých se nachází soupeř.

V tuto chvíli tj. pátek 19.15, již hráči sedí v autobuse směr domov. Doufejme, že nabytou fyzickou kondici prodají stejně jako v loňském roce. Hned ve středu již budeme mít možnost první konfrontace s mužstvem, se kterým se utkáme ve druhém kole ve 2.lize tj. s Viktorií Žižkov. Utkání hrajeme ve středu od 15.00 v Nové Včelnici.

 
Zápasový servis
Zápasová fotogalerie
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin