Sever proti jihu nerozhodně, ale měli jsme v závěru zahrávat penaltu?

Sever proti jihu nerozhodně, ale měli jsme v závěru zahrávat penaltu? Po společném brzkém obědě ve Vyškově jsme si z jihu zajeli na sever pro bod a dovezli jsme jej, ale v samém závěru měla být penalta a kdybychom ji dali, mohli jsme změnit dějiny a jih by sever porazil.

12.kolo MSFL, sobota 22.10.2022
FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:1)
Branky: 16.Rubý – 40.Čtvrtníček
ŽK: 90+5.Konečný – 75.Krakovčík, 87.Bakaramoko
Rozhodčí: Macrineanu Jiří - Habermann Lubomír, Šafrán Martin
Delegát: Čechák Alois
FK Frýdek-Místek: Gergela – Velner, Massaniec, Blejchař, Nevřela – Zupko (72.Kostka), Rubý, Martiník (82.Kirschner) – Konečný, Kovařík (K), Hykel
Náhradníci: Prokel – Burgo, Dadak, Šponer, Němec D.
Trenér: Robert Pištěk
1.SC Znojmo FK: Chmiel – Russmann, Mrkva, Goncalves, Kartišovs, Komínek, Lukčo, Kilibarda (63.Pálfi), Krakovčík (K), Baikoro (90+4.Bartůněk), Čtvrtníček
Náhradníci: Hamza – Březina, Synek, Špalek
Trenér: Michal Pacholík
Počet diváků: 208

Hned v 1.minutě Marko Kilibarda málem využil chyby domácí obrany, ale při pokusu o brejk se zranil a zůstal chvíli ležet na hrací ploše. V 16.min. domácí otevřeli skóre. Konečný z pravé strany poslal centr do vápna, kde se k míči dostal Rubý a z bezprostřední blízkosti zakončil kolem brankáře do levé části svatyně - 1:0. A mohlo být hůř. O 4 minuty později se o volný kop postaral Rubý, jenž centrem na zadní tyč našel Massaniece, který dostal balón do vápna a následně vypálil Nevřela, ovšem jeho pokus orazítkoval pouze tyč! Další pokus frýdeckomísteckého hráče letěl vedle. Ve 40.minutě jsme ale vyrovnali! Blejchař předvedl minelu, když jako poslední hráč přišel o balón, který mu vzal Baikaro Bakaramoko. Ten následně našel před bránou osamoceného Josefa Čtvrtníčka, jenž zakončil do prázdné svatyně - 1:1.

Druhý poločas začal hustým deštěm, což udělalo terén těžším. V 59.min. centr Rubého po teči přilétl na zadní tyč Velnerovi, ale jeho přízemní zakončení vyrazil skvělým zákrokem František Chmiel! V 79.min. Matheus Goncalves se postaral o volný kop, na který si vyběhl Gergela, ale ještě před ním dokázal hlavičkovat Josef Čtvrtníček, ovšem jeho zakončení skončilo vedle prázdné brány! V 90.min. se domácí Velner ujal přímého kopu, ale jeho tvrdá rána letěla nad naší svatyni! No a samý závěr mohl rozhodnout o naší výhře! Robert Russmann chtěl využít podklouznutí soupeře a následně se dostal do vápna, kde po souboji s domácím obráncem upadl, ale k naší nelibosti rozhodčí jasnou penaltu neodpískal!

Celý zápas můžete vidět zde:

Sestřih zápasu můžete vidět zde:

Robert Pištěk, trenér FK Frýdek-Místek: "Jsem zklamaný z výsledku, protože bod je málo, ještě když vezmu v potaz, že jsme velmi dobře rozehráli první poločas, dali jsme gól a mohli jsme další přidat. Nastřelili jsme tyč, přestřelili bránu a poté přišla velká hrubka v obraně a rázem bylo srovnáno. Mančaft to samozřejmě postihlo. Druhý poločas byl boj na obou stranách. Jsem spíše zklamaný z výsledku, než naštvaný, protože hráčům nemůžu nic moc vytknout, protože byli zapálení pro hru, rvali se, jezdili. Bohužel nás stále sráží ukvapenost směrem nahoru, protože řadu útoků řešíme zbrkle, chceme hrát neustále do zakončení místo toho, abychom míč podrželi, soupeře rozběhali, uhráli si jej. To mě mrzí a musíme na tom zapracovat. Myslím si ovšem, že po těch týdnech, kdy se nám herně vůbec nedařilo, to dnes byl obrovský rozdíl, takže za to kluky chválím. Od výkonu v první půli se tak musíme odpíchnout dál a doufám, že nyní už to bude mít jenom vzestupnou tendenci. Nyní už jsme hlavami doma s Libercem, bude to pro Frýdek svátek a budeme se snažit Slovan co nejvíce potrápit."

• Autor branky Josef Čtvrtníček po remíze 1:1 ve FM | přehrát
  • Jakub Mrkva po remíze 1:1 ve Frýdku-Místku | přehrát
  • Trenér Michal Pacholík po remíze 1:1 ve Frýdku | přehrát
  • FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK 1:1 | přehrát