Sedm branek, červená karta, čtvrtá prohra, nejlepší střelec MSFL Tomáš Okleštěk další branka!

Sedm branek, červená karta, čtvrtá prohra, nejlepší střelec MSFL Tomáš Okleštěk další branka! Z N O J M O - Žel ani druhý domácí zápas nepřinesl navzdory nadějnému začátku bodový efekt pro naše mužstvo.

4.k. Fortuna MSFL, pátek 20.8.2021
1.SC Znojmo FK - FK Blansko  2:5  (1:2)
Branky: 26.Kirschner, 75.Okleštěk – 39.Hladký, 41.Tulajdan, 69.Machálek, 81.Reteno, 90+4.Zeman
ŽK: 78.Fládr, 78.Moučka – 62.Reteno, 77.Machálek, 78.Mach, 90.Smrčka
ČK: 63.Bašić (ZNO)
Rozhodčí: Zaoral Vít - Kolář Jaroslav, Vejtasa Simon
Delegát: Chytil Ivo
1.SC Znojmo FK: Polepil – Žalud, Prokeš (55. Bašić), Kočík (82.Foltýn), Papež (90.Anso Asante), Krakovčík, Moučka, Fládr, Okleštěk, Russmann (55.Gonçalves (82.Traore)), Kirschner (C)
FK Blansko: Nešetřil – Chyla, Feik, Hladký (73. Pyš), Kroutil (36. Reteno (89. Sehnal)), Mach, Tulajdan (89. Zeman), Alexa, Fall, Smrčka, Machálek (C)
Počet diváků: 250

Hned od samého začátku jsme se usadili na půlce soupeře a nepustili jej de facto na naší polovinu. Už ve 3.min. nastřelil David Moučka břevno! Během prvních čtyř minut jsme kopali 3 rohy! V 9.min. ve velké šanci hlavičkoval Petr Kirschner, ale žel jen do náruče hostujícího gólmana. Další obrovská šance se zrodila v 16.min. David Moučka začal akci dobrým skluzem, když obral čistě jednoho z hostů. Akci chtěl zakončit střelou, ale musel by střílet bez přípravy a slabší nohou, a proto se rozhodl přihrát na Tomáše Oklešťka, který se dostal před brankáře Nešetřila a zakončil kousek od jeho tyčky! No a o deset minut později už to bylo 1:0! Krásná dlouhá přihrávka Dávida Kočíka našla rozběhnutého Petra Kirschnera, jenž si míč zpracoval a upaloval k brance. Svou střelou k tyči pak vsítil první branku zápasu!

Jenže po úvodní brance se naši hráči více zatáhli. Hosté navíc poslali na hřiště rychlého Retena ve 36.min. Ve 39.min. bylo velmi smolně vyrovnáno na 1:1. Tulajdan přihrával do středu velkého vápna na Hladkého, který zakončoval do míst, kam by se dostal brankář Adam Polepil, ale po nešťastné teči se trajektorie míče změnila na druhou stranu, než kam brankář skákal a hosté se mohli s velkým štěstím radovat.

A o dvě minuty později už to bylo 1:2. Dobrou přihrávku dostal Tulajdan, který z levé strany skóroval.

V naší základní sestavě byl poprvé Robert Russmann a ukázal, že je rychlý a umí to s míčem a dokáže obejít i několik protihráčů. Když se ho nedařilo zastavit jinak použili hosté nedovolený prostředek. Faul se stal kousek od hranice šestnáctky. K přímému kopu se postavil Zdeněk Fládr a chybělo malinko ke srovnání! Míč se od břevna odrazil do brankáře, ale ten ještě s další obrovskou dávkou štěstí míč ještě udržel před brankovou čárou! Do šaten tak šli šťastnější hosté.

Hostům také patřil úvod druhé půle, kdy nás uzamknuli k naší brance a ve 48.min. dokonce nastřelili tyčku! V 51.min. Reteno našel dobrým pasem kapitána Machálka a ten zakončoval jen kousek od tyčky! Jenže z úvodního tlaku hostů jsme se vymanili a v 55.min. jsme nastřelili již potřetí v zápase konstrukci branky (tentokrát tyčku). Následně míč propadl hostujícímu brankářovi. Žel balon ale neskončil v síti, ale jen skákal na brankové čáře! V 62.min. hostující Reteno nafilmoval pád v šestnáctce a dostal po zásluze za filmování žlutou kartu. Na druhé straně ale došlo k ostrému střetu Mirzy Bašiče s hostujícím hráčem, které sudí po nápovědě hostů vyhodnotil tak, že náš hráč dostal rovnou červenou kartu... Hostující hráč byl ošetřován, odnesen na nosítkách, ale po chvíli už opět hrál! V 69.minutě si hostující Mach zpracoval míč rukou, sudí to ale nepochopitelně nezapískal a z takto nefér získané výhody nacentroval na Machálka a ten nehlídaný hlavou sám zvýšil na 1:3.

Naši hráči se ale nevzdávali. V 75.min. vyslal krásnou střelu na zadní tyč z rohu vápna Tomáš Okleštěk. Blanenský brankář se natahoval marně a nejlepší střelec soutěže je už tak na pěti brankách - 2:3!

Jenže v 81.min. hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek, když se z přímého kopu prosadil Reteno - 2:4.

V samém závěru nastavení pak hosté ještě do otevřené obrany Zemanem zakončili na stav 2:5.

Záznam celého zápasu můžete zhlédnout zde:

Sestřih zápasu můžete zhlédnout zde:

Další zápas sehrajeme další neděli ve Zlíně-Vršavě od 10:30 proti domácímu Fastavu Zlín B, další domácí duel odehrajeme proti SFK Vrchovina (Nové Město na Moravě) za 14 dní v pátek 3.9. od 17:30.