Sedm branek - opět těsná jednogólová porážka

Sedm branek - opět těsná jednogólová porážka Z N O J M O - Čekání na výhru v MSFL pokračuje. Dnes jsme si to pokazili chybami, ale jinak náš tým předvedl velmi sympatický výkon a byl zkušenému týmu hostů více jak vyrovnaným soupeřem.

11.k. Fortuna MSFL, neděle 10.10.2021
1.SC Znojmo FK - FC Slovan Rosice  3:4  (2:4)
Branky: 43. a 56.Moučka, 23.Štrombach - 13. a 16.Černý, 39.Glushach vlastní, 44.Koláčný
ŽK: 8.Goncalves, 56.Russmann, 22.Krakovčík - 84.Vítámvás, 90.Drbal
Rozhodčí: Tomanec Josef - Nápravník Jan, Mrázek Peter
Delegát: Vidlák Karel
1.SC Znojmo FK: Polepil (46.Przybysz) – Žalud, Papež, Russmann, Okleštěk (C), Glushach, Kočík (84.Prokeš), Goncalves (46.Kirschner), Štrombach, Krakovčík, Moučka
FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Kršák (65.Fila), Novák, Buchta, Koláčný, Pazourek (73.Dobrovodský), Černý (C), Selinger (46.Vítámvás), Drbal, Přerovský
Počet diváků: 235

Hned v úvodu se hosté do nás "zakousli". Ve 2.minutě si po rozehraném rohu na centr naskočil hráč Rosic, který hlavičkoval jen těsně nad branku Adama Polepila! Hned o minutu později šla přihrávka z levé strany na druhou, kde se ke střele dostal jeden z hostů a napálil míč na branku. Adam Polepil byl však na správném místě a gólu zabránil! V 8.minutě dostal žlutou kartu za faul Yehor Glushach, ale rozhodčí špatně zapsal do zápisu Matheuse Goncalvese... Ve 13.minutě se hosté ujali vedení 1:0. Po rychlé narážečce v našem velkém vápně se k míči dostal kapitán hostů Černý, který obešel ještě některé naše hráče a zakončil k bližší tyčce.

Po první brance hostů jsme měli dva rohy, ale vyrovnat se nepodařilo. Naopak po dalších třech minutách už to bylo 0:2. Adam Polepil vyběhl daleko z branky a nedohodl se se svým obráncem, kdo míč odkopne. Nakonec se do míče netrefil ani jeden, toho využil kapitán Rosic a uklidil míč do prázdné branky!

Naši hráči ale měli stále hlavy nahoře. Už ve 23.minutě jsme se po nádherné akci dostali i k naší brance na 1:2. Tomáš Okleštěk krásně od domácí střídačky odcentroval před branku, kam si sbíhal David Štrombach a ten z voleje napálil míč do branky!

Pak jsme byli aktivní a snažili se vyrovnat a třeba střela Davida Štrombacha v 37.minutě měla parametry, jenže gólově se proměnilo na opačné straně a to s velkou dávkou štěstí pro hosty a smůly pro nás. I sudí do zápisu uvedl gól na 1:3 jako vlastní. Střela hostů byla v 39.minutě tečovaná a míč přeloboval bezmocného gólmana Adama Polepila.

Ve 43.minutě to bylo opět o jeden gól - 2:3! Centr od lajny, z pravé strany, si našel David Moučka, který ve skluzu uklidil míč do branky!

Jenže měla padnout ještě jedna branka a žel do naší sítě. Po naší ztrátě míče se před velké vápno dostali žlutí, kteří se postupně propracovali až k zakončení. Koláčný přidal čtvrtou branku a zvýšil na 4:2 pro své barvy po prvním poločase.

Do druhé půle posílil náš trenér Alois Skácel nejen útok Petrem Kirschnerem, ale vyměnil i brankáře: za Adama Polepila nastoupil polský gólman Bartosz Przybysz, který dřív nemohl nastoupit, protože musel podstoupit všechna vyšetření týkající se Covidu, apod. Už sám běhe druhé půle opravdu neinkasoval a měl několik důležitých zákroků a v jednom případě jej zachránila i brankářská konstrukce. Ale pojďme postupně. Neuběhla ještě ani hodina hry a bylo to 3:4. Dnes se za nás trefovali jen Davidové a protože máme v kádru jen dva (obránce Kočík je Dávid), musel jeden z nich zaznamenat druhou branku. Davidovi Moučkovi se nejprve nepodařilo zakončit, ale míč znovu vybojoval Papež, který svému spoluhráči znovu připravil míč k zakončení. Druhý pokus už skončil v brance!

Hosté dle tradice zápasu mohli opět odskočit na rozdíl dvou branky, ale v 62.minutě nás zachránilo již zmiňované břevno! My jsme v 70.minutě Davidem Štrombachem rovněž nastřelili materiál branky (jednalo se o spojnici) po pěkně zahraném rohovém kopu. A krátce nato mohl i Robert Russmann vyrovnat. Centr mu letěl na hlavu, a stačilo jen nastavit hlavu a míč by skončil v brance, ale tomu zabránil obránce! V 83.minutě vychytal ve velké příležitosti hosty náš polský gólman Bartosz Przybysz! Snaha našich barev o vyrovnání skóre zápasu se navzdory tlaku do konce už nepovedla.

Celý zápas můžete zhlédnout zde:

Těšit se můžete na ohlasy ve formě videorozhovorů střelce první branky Davida Štrombacha a trenéra Aloise Skácela.