Sebraná výhra v samém závěru gólem z penalty!

Sebraná výhra v samém závěru gólem z penalty! Hodně se nám nelíbilo, jakým způsobem zápas skončil. Domácí byli spokojeni, že se jim podařilo vyrovnat, byť celý zápas tahali za kratší konec provazu. Kdyby Pálfi čtvrt hodinu před koncem proměnil samostatný nájezd na brankáře, určitě bychom vyhráli a zápas by se už jen dohrál. Pak ale domácí snížili a nakonec i vyrovnali.

6.kolo MSFL, pátek 9.9.2022
FC Velké Meziříčí - 1.SC Znojmo FK  3:3  (0:2)
Branky: 56.Malata, 77.Franěk, 90+3.Šuta (pen.) – 17.Pálfi, 20.Krakovčík, 73.Gonçalves
ŽK: 80.Malata – 39.Krakovčík, 72.Bakaramoko, 80.Bartůněk, 80.Kylíšek (asistent trenéra), 85.Komínek, 87.Gonçalves, 90+1.Chmiel
Rozhodčí: Ladislav Svoboda – Jiří Slabý, Tomáš Řezníček
Delegát: Zdeněk Hulcký
FC Velké Meziříčí: Dubec – Puža (K), Bílý, Dolejš (7.Partl), Šuta, Franěk, Plichta, Malata, Karmazín (75.Sysel), Mucha, Vašíček (75.Foltýn)
Trenér: Jan Šimáček
1.SC Znojmo FK: Chmiel – Bartůněk, Russmann, Gonçalves (87.Berete), Pálfi, Kartišovs, Komínek (K), Prokeš, Krakovčík, Bakaramoko (72.Lukčo), Čtvrtníček (62.Březina)
Trenér: Michal Pacholík
Počet diváků: 280

Už v 7.min. musel střídat domácí špílmachr Dolejš, kterému se obnovilo zranění ruky tak, že jej musela odvézt rychlá záchranná služba. V rozemí tří minut pak v další desetiminutovce ale udeřili naši hráči. Nejprve Bakaramoko posadil na zadek obránce Vašíčka, zacentroval na Čtvrtníčka, ten hlavou trefil vzdálenější tyčku, míč se odrazil ke zcela volnému Filipu Pálfimu, pro kterého už nebyl problém míč dorazit - 0:1! Pak na centr z levé strany si v pravou chvíli naběhl a naskočil Krakovčík a jen lehce přičísl míč a Dubec v brance jen stál a koukal, jak mu jde míč do sítě podruhé - 0:2. Na konci poločasu Franěk z otočky ve vápně pálil a domácí už už křičeli gól, ale míč branku minul!

Ve 47.min. velmi málo chybělo, aby padl třetí gól do domácí sítě, míč poskakoval před brankářem, snažil se jej doklepnout Gonçalves i Čtvrtníček, ale domácí se ubránili. O dvě minuty později se ve dvou velkých šancích po sobě se ocitl Plichta, ale ani jednou mu těsně balon nepřistál na hlavě. V 54.min. si po ztrátě míče domácí málem dali vlastní gól, když sráželi přihrávku Pálfiho. A v 56.min. z ničeho nic domácí udeřili a to svým nejlepším střelcem Malatou, který tečoval míč kolem bezmocného Chmiela - 1:2. Po hodině hry Pálfi zleva nabil Čtvrtníčkovi a ten pálil z první jen těsně vedle tyče, domácí diváci jen zahučeli. V 6.min. zase domácí Šuta nastřelil břevno! Když se v 73.min. trefil náš Brazilec Matheus Gonçalves (od tyčky po individuální akci míč směřoval do sítě) na 1:3, zdálo se být téměř rozhodnuto. Hned vzápětí šel Filip Pálfi úplně sám na gólmana, ale trestuhodně (jak se později ukázalo) minul branku! Trest přišel o dvě minuty později. Franěk ukázal, jak se má proměňovat samostatný únik - 2:3. Ještě v 88.min. musel domácí gólman zasahovat jen pádem a výkopem nohama proti střele střídajícího Bereteho. Ke konci zápasu sbírali naši hráči žluté karty za zdržování hry, ale nakonec výhru neubránili. Rozhodčí v nastaveném čase viděl ve vápně faul... a navzdory protestům našich hráčů se kopala penalta kterou domácí Šuta proměnil a uzavřel na konečných 3:3.

Další duel odehrajeme v pátek 16.09.2022 od 16:00 proti SK Kvítkovice, spoleek.

Tentokrát ohlasy z technicko-časových důvodů nebudou.