FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

S tradičním rakouským soupeřem nerozhodně

Se dvěma cizinci na zkoušku v základní sestavě - Bulharem Atanasovem a Chorvatem Krajačičem se naše mužstvo v přípravě střetlo na půdě stálého přípravného partnera od našich jižních sousedů - na umělé trávě v Hornu. Střelecky se dvakrát prosadil krajan našeho zkušeného kapitána - stopera Yonova.

přípr., sobota 29.1.2011
SV Horn - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky:8., 79. - 16. a 65.Atanasov
1.SC Znojmo FK: Šustr – Hříbek (46.Sukup), Yonov (46.Coufal), Mička, Krajačič – Krhut (46.Lukáš), Nepožitek, Lacko, Hromek (46.Hnáníček) – Atanasov, Vašiček (46.Kamdem)
připraven byl ještě brankař Stejskal

Zápas to byl kvalitní, čemuž napomohly oba týmy. První se předvedli hosté, a to hned v 5.min., kdy Nepožitek poslal kolmou přihrávku Atanasovovi. Domácí golman byl ale pozorný a včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. Na druhou stranu domácí byli úspěšní v 8.min. a střelou z 23 metrů do pravého horního růžku se ujali vedení 1:0. Šanci měl ve 12´Yonov, kdy po rohu hlavou střílel těsně vedle. Hned ve 14.min. prověřil domácího brankáře střelou Hromek. Domácí zahrozili o minutu později. Centr z pravé strany našel hlavičku domácího útočníka a Yonov musel zachraňovat na roh. Hrálo se rychle „nahoru a dolu“, proto také hned v 16.min. Hromek opět střílí a vyraženou střelu svým důrazem před domácími obránci dopravil do sítě Atanasov – 1:1. Z dalších šancí, které měli naši hráči na svých kopačkách – 30.min. Vašiček krásnou střelou z 20 metrů do náruče brankáře. Kombinace z pravé strany po ose Nepožitek, Vašiček a Krhut. Posledně jmenovaný zakončil střelou do boční sítě – 34.min. Ve 40.min. střílí opět Vašiček těsně vedle.

Druhá půle začala změnou v sestavě, a to hned výměnou všech připravených hráčů na lavičce. A asi musela být čekajícím hráčům na lavičce v mrazivém počasí velká zima, protože první dvacetiminutovku druhé půle odjezdili tak, že nepustili domácí tým za půlící čáru. Tento zámek vyvrcholil vystižením rozehrávky Lackem a krásně naservírovaným míčem Atanasovovi – 65.min. 1:2. Horn prohrát nechtěl, a tak trochu zase nabral na otáčkách a hru vyrovnal. Měl několik šancí, ale brankář Šustr si se vším poradil. Na druhé straně se do šancí dostávali postupně kamerunec Kamdem a bulhar Atanasov. Krásným fotbalovým okamžikem byla střela Hnanička, kterou zastavilo břevno. Domácí srovnali v 79.min. po rohovém kopu. Na druhé straně měl sudí odpískat penaltu za faul na Atanasova. Ten již přeloboval brankáře, ale byl jim faulován. Strhnout vítězství na naši stranu mohl v poslední minutě Lacko. Dvakrát si narazil před šestnáctkou míč s Atanasovem a vystřelil tvrdou ránu. Domácí brankář ale stál přímo v dráze střely a svůj tým podržel.

V přípravě se objevil nový hráč na levém postu obrany chorvat Krajačič.

V dalším nedělním zápase se v rámci turnaje v Jevišovicích představí zbytek hráčů z přípravy, a to proti Únanovu.