Proti Břeclavi jsme se střelecky rozjeli až v druhé půli

Proti Břeclavi jsme se střelecky rozjeli až v druhé půli Z n o j m o - S Břeclaví jsme v první půli marně hledali střeleckou pohodu a síť po několika šancích rozvlnili jen jednou. Trenér Grmela nebyl o přestávce příliš spokojený, ve druhé půli už ale mohl zaznamenat čtyři góly. Nutno dodat, že v utkání jsme kopali i dvě penalty, ani jedna z nich ale nezůstala proměněna. I tak jsem ale dali zmíněných pět branek a dokázali udržet čisté konto i zásluhou skvělého zákroku brankáře Iliziho v závěru zápasu.

 
 
příprava (Břeclav), sobota 14.2.2015
Městský SK Břeclav - 1.SC Znojmo FK  0:5  (0:1)
Branky: 34. Okleštěk (Pázler), 61. Odehnal (Levai), 63. Lacko (Stáňa), 75. Ledecký, 83. Stáňa
Městský SK Břeclav: Prokop – Dobšíček, Klusák, Lošťák (79. R.Svoboda), Košut (46. Wallisch) – Hloch, Simandl, M. Svoboda, Sycha (76. Vu Van) – Giertl, Horváth (79. Tichý)
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa (46. Svozil), Odehnal, Cihlář – Helísek (40. Lapeš), Lacko, Svozil (29. Nepožitek), Pázler (55. Levai) – Okleštěk (55. Ledecký), Žondra (40. Stáňa)

Komentář k zápasu

Utkání začalo po naší nedůsledností velkou šancí Břeclavi, jejíž zakončení skončilo naštěstí nad bránou. Pak už jsme ale měli po celé utkání otěže v rukách my. Stejně jako v předchozích utkáních ale vázla koncovka. Začalo to ve dvanácté minutě neproměněnou možností Oklešťka, jemuž předložil Hříbek míč před prázdnou bránu.

Stejný hráč mohl otevřít skóre z penalty, ale ani tentokrát mu nebylo přáno. Gólman ho vychytal. Úspěšné trefy se ale náš záložník dočkal. Po rychlém protiútoku ho ve 34. minutě našel ve vápně Pázler a Tomáš Okleštěk míč poslal chladnokrevně k tyči. Nemuselo ovšem do přestávky skončit jen u těsného vedení, Žondra a opět 0kleštěk šance neproměnili.

I s neproměňováním šancí byl trenér Grmela o přestávce hodně nespokojený. V druhém dějství už mohl být o něco optimističtější. I když je pravdou, že zprvu zahodil velkou příležitost Stáňa, pak ale přišly naše dvě gólové chvíle. Levai našel v 61. minutě ze standardky v pokutovém území Daniela Odehnala, který se prosadil hlavou. O dvě minuty později akci Stáni po pravém křídle zakončil na přední tyči Matúš Lacko.

Soupeři už s přibývajícímu postupně začaly docházet síly, a tak se šance ještě více kupily. V 75. minutě navýšil skóre David Ledecký a napodobit ho mohl z druhé penalty v utkání Lacko. Bohužel ani tento pokutový kop nebyl proměněn a náš kapitán nastřelil tyč. Konečnou tvář výsledku tudíž dal až Bronislav Stáňa svoji nekompromisní střelu po odraženém míči. Domácí se dostali ke slovu v samotném závěru. Brankář Ilizi toho nemusel po celý zápas příliš řešit, na konec utkání si však schoval parádní zákrok, kdy vytěsnil střelu z bezprostřední blízkosti na přední tyč nad bránu.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin