Předkolo poháru překonáno pětkou poraženému protivníkovi

Předkolo poháru překonáno pětkou poraženému protivníkovi První mistrovský zápas nové sezony jsme odehráli poslední červencovou neděli ve Staré Říši v rámci předkola Mol cupu.

předkolo Mol Cup, neděle 25.7.2021
FSC Stará Říše - 1.SC Znojmo FK  0:5  (0:2)
Branky: 23. a 48.Gonçalves, 16.Okleštěk, 82.Ferreira da Silva, 90+1.Špalek
ŽK: 10.Prokeš (ZNO)
Rozhodčí: Müller Jiří - Rygl Luboš, Svoboda Ladislav
FSC Stará Říše: Jícha (C) – Chramosta, Heide, Svoboda, Kvych, Kříž (56.Cejpek), Vondrák, Cipruš (74.Bulant), Nechvátal, Nehyba, Gall
1.SC Znojmo FK: Kofroň (75.Polepil) – Kočík, Prokeš (56.Růžička (75. Vocílka)), Žalud, Papež, Krakovčík, Fládr, Okleštěk, Gonçalves (82.Špalek), Kirschner (C), Březina (56.Ferreira da Silva)
Počet diváků: 330

Jako první se do zápisu o utkání zapsal Tomáš Prokeš, ovšem nikoliv gólově nýbrž faulem za žlutou kartu, která nakonec byla jedinou kartou, kterou za celý zápas sudí Müller dal. O poznání veselejší pro naše barvy se stala informace o 6 minut později, která prozrazovala, že jsme dali první branku - 0:1. Míč šel ze zadních řad do křídla na rozběhnutého Petra Kirschnera. Ten míč před vápnem posunul na Tomáše Oklešťka, který placírkou míč uklidil do šibenice Jíchovy branky! A o dalších sedm minut později bylo pro nás a naše fanoušky, kteří za námi na Vysočinu dojeli a fandili, ještě veseleji. Martin Březina si zpracoval míč po vhozeném autu, otočil se a vystřelil. Jeho pokus Jícha stihl vytěsnit, ale na dorážku Matheuse Gonçalvese již neměl nárok - 0:2. Ve 31.minutě jsme mohli opět skórovat. Tomáš Okleštěk dobře zrychlil, dostal se přes bránícího beka Staré Říše a odcentroval na kapitána Petra Kirschnera, který si na míč odskočil a zakončil. Jeho pokus letěl jen kousek nad branku! Domácí se mohli také radovat ve 38.min. Brankář Zdeněk Kofroň vystrašil všechny znojemské příznivce! Při snaze odhlavičkovat míč před útočníkem Staré Říše se mu jeho úmysl nepovedl a dal šanci exznojemskému Olegu Kvychovi hrubou chybu potrestat. Ten ale míč netrefil a poslal míč mimo prázdnou branku. Víc zásadního se pak už do konce poločasu nestalo a celky tak šly do kabiny za stavu známého také jako Csaplárova past.

Ale tentokrát (na rozdíl třeba od včerejšího pohárového zápasu mezi Žďárem a Ždírcem, kde domácí po 45 minutách prohrávali 0:2, aby nakonec zvítězili 5:2) žádná taková past nesklapla. I proto, že jsme do 2.poločasu vstoupili gólově. Ve 48.min. Martin Březina připravil pro svého spoluhráče Matheuse Gonçalvese druhou dnešní branku v zápase! Potáhl míč po lajně a přihrál mu ho do vápna, kde na něj střelec branky čekal. Stačila pak jen udělat zasekávačka a střelou k tyči navyšuje vedení na 3:0! Asi nejaktivnější hráč domácích, který ale zároveň nejvíc šancí spálil byl již zmiňovaný Kvych. V 50.min. mohl skóre rychle zkorigovat, když mohl opět potrestat špatné vyběhnutí Zdeňka Kofroně. Téměř z brankové čáry odkopával stoper Šimon Žalud. V 55.min. mohl Matheus Gonçalves mít zkompletovaný hattrick, ale zabránilo mu v tom břevno brankáře Jíchy, na které míč se štěstím vyrazil! V 64.min. se Kvych z ničeho nic objevil sám před Zdeňkem Kofroněm a vystřelil. Jeho střelu znojemský brankář zlikvidoval. O pár vteřin později, totožný scénář, a opět náš gólman svůj celek podržel! Náš trenér dal postupně příležitost i hráčům z lavičky (žel Rostislav Růžička byl odnesen na nosítkách, snad to bude dobré, přejeme brzké uzdravení) a ti se rovněž gólově předvedli. V 82.min. po pěkné přihrávce Matheuse Gonçalvese skóroval na 4:0 Joao Ferreira da Silva. V samém závěru na 5:0 uzavřel skóre náš dorostenec Jáchym Špalek, pro kterého už bylo v první minutě nastavení jedinou jeho prací uklidit míč do prázdné branky po přihrávce Petra Kirschnera.