Po nevídané přestřelce bereme z Jablonce bod!

Po nevídané přestřelce bereme z Jablonce bod! J a b l o n e c / Z n o j m o - Neuvěřitelný zápas se odehrál v rámci 5. kola Gambrinus ligy v Jablonci. Náš tým začal skvěle a už ve třetí minutě otevřel skóre David Helísek. Domácí však poté šlápli na plyn a do konce první půle obrátili skóre na 3:1. Znojemští fotbalisté se ovšem nevzdali a do druhé půle vstoupili s touhou vyrovnat, což se také díky dvěma brankám Marka Heinze povedlo. Pozor, příběh ještě nekončí. Jablonec totiž opět odskočil na dvě branky a vše se zdálo ztracené. Jenže nejprve snížil v 86. minutě Tomáš Okleštěk a v druhé minutě nastavení vyrovnal Miloš Reljić!

5.k., sobota 17.8.2013
FK Jablonec - 1.SC Znojmo FK  5:5  (3:1)
Branky: 15. Piták, 34. Kopic, 38. Kopic, 77. Vaněk, 81. Jablonský – 3. Helísek, 54. Heinz, 75. Heinz, 86. Okleštěk, 90+2. Reljić
ŽK: 55. Vaněk – 52. Nepožitek, 64. Heinz, 77. Hrubý, 77. Hnaníček, 83. Reljić, 88. Hrošovský.
Rozhodčí: Pavel Franěk - Patrik Filípek, Ladislav Gallo - Petr Mikel
FK Jablonec: Špit – Kubista (46. Vošahlík), Kysela, Beneš, Novák – Kopic (73. Jablonský), Loučka, Piták (C) (67. Třešňák), Vaněk, Čížek – Hubník.
Trenér: Roman Skuhravý.
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Hnaníček, Yonov (C), Mudra – Buchta (71. Hrošovský), Zeba (46. Reljić), Helísek, Nepožitek, Cihlář (65. Okleštěk) – Heinz.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Počet diváků: 3150

Těžko by někdo před zápasem v Jablonci mohl očekávat, jaké se budou dít na severu Čech věci. Trenér Leoš Kalvoda udělal oproti utkání s Plní jednu změnu, místo Lacka nastoupil v základní sestavě Zeba. Jihomoravané vstoupili do utkání nad očekávaní dobře. Cihlář našel pasem z levé strany před bránou nabíhajícího Davida Helíska a ten ve skluzu uklidil míč pod břevno. Domácí se ihned vrhli za vyrovnáním, ale udeřit mohli opět hosté. Cihlářovo zakončení ale dokázal vyrazil Špit na rohový kop.

Pak už ale patřilo slovo Jablonci, který v 15. minutě dokázal vyrovnat. Kopic našel na hranici velké vápna Karla Pitáka, ten situaci zhodnotil a pak zamířil do šibenice znojemské brány. Další chvíle pak patři právě úspěšnému asistentovi. Jan Kopic totiž dokázal v rozmezí čtyř minut vstřelit dvě branky. Nejprve zužitkoval Vaňkovu přihrávku před bránu a pak si stejně počínal i s Novákovým centrem. Úspěšný střelec pak mohl v závěru první půle ještě zkompletovat hattrick, ale proti byl brankář Hrubý.

Jestli Jablonec v úvodní části dominoval, druhý poločas už byl rozdílnější. Znojmo zvýšilo aktivitu a odměnou bylo snížení z hlavy Marka Heinze v 53. minutě. Pak sice musel Hrubý likvidovat bombu Čižka z přímého kopu, ale v 75. minutě přišla opět znojemská radost. A byl to opět Marek Heinz, který po akci střídajícího Reljiće dostal míč do brány. Euforie hostů ale netrvala dlouho. Jihomoravané si v podstatě vyrovnání ani neužili a už lovili míč brány. Vedení vrátil Jablonci Ondřej Vaněk.

Znojmo bylo brzkou odpovědí domácích rozhozeno a možná i proto inkasovalo v 81. minutě ještě jednou. Branka Tomáše Jablonského se zdála definitivním utnutím bodových nadějí. Jenže náš tým se nevzdal a v 86. minutě vykřesal jiskřičku naděje Tomáš Okleštěk, který si zaběhl za obranu na přesný centr a poslal míč k bližší tyči. Hrdinou se pak stal Miloš Reljić, ten totiž v druhé nastavené minutě po zdařilé individuální akci zařídil Znojmu bod.

Roman Skuhravý (Jablonec): Pokud se odehraje takový zápas, tak to v první řadě chyba trenéra. Co jsme předvedli byla ukázka toho, jak se nehraje týmově. Dali jsme nad tým individuální výkony, z toho vznikla neskutečně chaotická defenzivní hra. Nebyla to facka, ale tvrdý direkt, ze kterého se musíme vlastními silami vzpamatovat. Pro sebe si to zanalyzuji, nevím co pustím do týmu, s ohledem na pohár na to musíme zapomenout. Musím se omluvit fanouškům, čekali výhru a mi jim ji nedali, je to obrovská ztráta, za kterou nesu plnou zodpovědnost. Jsem zvyklý brát neúspěchy na sebe. Dnes je to neúspěch s velkou podporou hráčů. Takový hloupý, děsný zápas nepamatuji. Ještě dlouho mě bude budit ze spaní a snad jej už nikdy nezažiju. Pod dojmem výsledků z posledních kol jsme si šli zahrát fotbal, ale chyběla nám pokora před soupeřem.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Co k tomu říci. Výsledek 5:5 se ve fotbale vidí málokdy. Doufáme, že jsme se chytli střelecky. Ale když dáme venku pět branek a přesto nevyhrajeme, tak to je trestuhodné. První půle byla špatná, sice jsme dali branku, ale zbytečně jsme se zatáhli a čekali jsme na ránu. A ta přišla. Hru oživil až příchod Reljiče, který si řekl o místo v základní sestavě. S jeho příchodem výrazně stoupla hra Marka Heinze. Nakonec se nám podařilo utkání dovést do remízového konce. Z Jablonce bude málokdo vozit body. Jablonec měl hodně šancí, ale branky, které dal, padly po našich školáckých chybách, nejen obránců, ale všech. Sbíráme zkušenosti, ale kluci si začínají věřit. Prověřili si, že se dá hrát s Plzní i Jabloncem.