Neprůstřelnost Wintra Znojmo nezlomilo, Bohemians vyhráli

Neprůstřelnost Wintra Znojmo nezlomilo, Bohemians vyhráli Z n o j m o - Jihomoravanům se nepovedlo navázat na předchozí výhry se Sezimovým Ústím a venku s Opavou. S Bohemians Praha Znojmo drželo bezbrankovou remízu až do 56. minuty. V samotném závěru pak ještě hosté přidali jednu branku. Domácí se naopak neprosadili a střížkovský brankář Winter tak dále může prodlužovat svojí sérii bez inkasované branky.

8.k.2.liga, sobota 24.9.2011
1.SC Znojmo FK - FK Bohemians Praha  0:2  (0:0)
Branky: 56. Janda, 90+. Mišák
ŽK: 78. Mička - 38. Očovan, 64. Fenyk.
Rozhodčí: Tomáš Adámek - Petr Slavík, Pavel Peřina.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Mička, Yonov (K), Švarc 81. Krhut) - Okleštěk, Lacko, Hnaníček, Zifčák (65. Trnovec) - Pacanda, Vašíček.
FK Bohemians Praha: Winter - Grznár, Drsek (K), Penc, Flachbart - Fenyk (84. Mišák), Macháček, Demeter, Janda (89. Ibe) - Duchnič (80. Škoda), Očovan
Počet diváků: 819

Do sestavy se vrátil po vynechaném zápase s Opavou Milan Pacanda, chyběl naopak Ondřej Sukup, kterého nahradil v obraně Švarc. Hosté začali aktivně a měli po většinu první půle poziční převahu, možná jim pomohl i po zranění návrat kapitána a stopera Pavla Drska. Do šancí se však Bohemians příliš přes pozornou obranu Znojma nedostávali. Měli vlastně jen jednu, která stála pořádně za řeč. V 11. minutě napřáhl ke střele slovenský útočník Peter Očovan a donutil k zásahu Vlastimila Hrubého. Ten si s přízemní střelou k levé tyči poradil. Jihomoravané vyčkávali a spíše čekali na to, co udělají Střížkovští.

I Znojmo se však v první pětačtyřicetiminutovce osmělilo a v jejím závěru svého soupeře trochu přitlačili a vypracovali si i jednu zajímavou možnost. Po rohu a krátké rozehře se dostal k míči ve vápně Zifčák, ostrou střelu však dokázal brankář Wintr vyrazit. Úvodní část chudá na branky tak skončila bezbrankovou remízou.

Druhý poločas už Pražané zdaleka neměli takovou poziční převahu jako v první půli. Znojmo bylo naopak o mnoho aktivnější, ale přetavit to v nějaké nebezpečí pro brankáře hostí nedokázalo. Pak ale přišla 56. minuta a klíčový okamžik celého utkání. Po pravé straně se přes Mičku prohnal do vápna Duchnič, který nakonec i dokázal vypálit ke vzdálenější levé tyči. Brankář Hrubý střelu výborně vyrazil. K odraženému míči se ale dostal Petr Janda a ten už mířil přesně - 0:1. Celé akci možná předcházel faul hostí, spornou situaci ale neposoudil sudí jako nedovolenou.

Znojmo po inkasované brance muselo v útoku přidat, ovšem obrana Bohemians působila pevně a nedávala domácím sebemenší šanci k ohrožení branky. Emoce tak v hledišti vyvolávaly především některé sporné výroky tria rozhodčích. V 83. minutě mohl definitivně rozhodnout Duchnič, když Bohemians zaskočili znojemskou obranu rychlou rozehrávkou po odpískaném faulu. Střížkovský útočník udělal Hrubéhmu kličku, jeho gólovou střelu ovšem vykopl z brány Yonov.

Jihomoravané se nemohli dostat do závěrečného tlaku, nepomohlo ani střádání, a tak se hosté o výsledek na konci utkání nemuseli obávat. V samotném závěru pak ještě přidal po krásné akci v nastaveném čase druhou branku Bohemians střídající Petr Mišák - 0:2.

• 8.k.2.liga: 1.SC Znojmo - FK Bohemians Praha 0:2 | přehrát