Křeč, zmar, bezmoc. Vysoká prohra s Vlašimí odvála postup do roviny teorie

Křeč, zmar, bezmoc. Vysoká prohra s Vlašimí odvála postup do roviny teorie Z n o j m o - Po utkání s Vlašimi musíme konstatovat, že máme za sebou jedno z nejhorších utkání v sezóně. Bohužel nepřišlo ve vůbec dobrý čas. Vlašim na jihu Moravy zvítězila překvapivě, nutno ale podotknout, že zaslouženě. Utkání jsme navíc dohrávali pouze o deseti po vyloučení Nepožitka. Středočeši si tak před zraky Dominika Haška připsali vysokou výhru 4:0 a odsunuli možnost našeho postupu do první ligy do roviny velké teorie.

28. kolo FNL, úterý 17.5.2016
1.SC Znojmo FK - FC Sellier & Bellot Vlašim  0:4  (0:1)
Branky: 20. a 75. Nový, 48. a 81. Hadaščok
ŽK: 62. Svozil – 85. Hadaščok
ČK: 70. Nepožitek
Rozhodčí: Houdek – Fišer, Kubr
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík (c), Šumbera (46. Ledecký), Nepožitek, Žondra, Odehnal, Helísek, Weber (66. Okleštěk), Šamánek, Njire (46. Stáňa), Svozil
FC Sellier & Bellot Vlašim: Budinský – Kulhánek, Tarczal (79. Hašek), Breda, Frizoni, Hadaščok (85. Jícha), Nečas (79. Janda), Kavka, Nový, Pimpara, Vondra
Počet diváků: 1324

Oproti utkání v Českých Budějovicích udělal trenér Kučera v sestavě některé změny. Do základní sestavy se vrátil po karetním trestu Libor Žondra, na lavičce náhradníků zůstal Tomáš Okleštěk. Připravený byl po distancu i David Ledecký. Už od úvodu utkání byla na našich hráčích patrná nervozita z veledůležitého utkání. Bohužel se to projevilo i na hřišti. Na jaře jsme v domácím prostředí nešli nikdy do vedení a stejná záležitost se přihodila i proti Vlašimi. V 20. minutě byl na zadní tyči úplně volný Martin Nový a zamířil do prázdné brány.

S nepříznivým výsledkem jsme samozřejmě chtěli něco udělat, ale výsledkem byla řada nepřesností. Pokud jsme se dostali do zakončení, naše pokusy mířily do náruče brankáře Budínského. To byl příklad Šamánkovy hlavičky v 34. minutě. Naopak to mohli být do přestávky ještě hosté, kteří mohli navýšit skóre. Nečasovu střelu z dálky ale Veselý dobře vytěsnil.

V druhém dějství fanoušci očekávali obrat utkání, což se nám už několikrát v sezóně povedlo. Bohužel ale přišel jen zmar. V 48. minutě zasadil další tvrdý direkt našim barvám Vojtěch Hadaščok. Nastartovat nás ještě mohl střídající Broňa Stáňa, který šel sám na brankáře, jeho střela ale skončila vysoko nad břevnem. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna. V 70. minutě dostal Radim Nepožitek červenou kartu a Vlašim už dohrála utkání s velkou lehkostí.

V 75. minutě si připsal druhý zásah v utkání Martin Nový, který se trefil krásně k tyči. Dílo zkázy pak dokonal Vojtěch Hadaščok, i on si připsal druhý gól v utkání.

Radim Kučera (Znojmo): Byli jsme hodně nekvalitní, byla to z naší strany velká katastrofa. Otázka je, jestli na hráče působí takovým způsobem psychika a nebo se ze šance postupu vyloženě posr..... Od první minuty jsem viděl na hráčích strach, a to že si nevěřili v jednoduchých situacích.