Kolaps v druhé půli proti oslabenému Hradci Králové znamenal prohru

Kolaps v druhé půli proti oslabenému Hradci Králové znamenal prohru H r a d e c K r á l o v é - Šlágr 20. kola v Hradci Králové měl pro nás ten nejčernější scénář, jaký by kdo mohl vymyslet. V první půli jsme podali dobrý výkon, měli několik šancí a v jistých chvílích měli možná i navrch. V druhém poločasu však přišel naprostý kolaps. Hradec hrál sice takřka celou druhou polovinu v oslabení, ovšem naprosto nás přejel a výhru si jednoznačně zasloužil.

20.kolo FNL, neděle 27.3.2016
FC Hradec Králové - 1.SC Znojmo FK  3:1  (1:1)
Branky: 27. Zorvan, 68. Malinský, 90+7. Mareš - 38. Pokorný
ŽK: Plašil – 18. Weber, 29. Svozil, 75. Pokorný -
ČK: 47. Plašil - 90 + 2. Veselý
Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Kožár
FC Hradec Králové: Ottmar (90. Ordelt) – Holeš, Krmaš (c), Nosek, Plašil – Janoušek – Krátký (50. Mareš), Vlkanova, Zorvan (84. Chleboun), Malinský – Pázler.
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek, Pokorný, Svozil, Odehnal (79. Stehlík) – Okleštěk (c) (56. Šumbera), Weber, Nepožitek – Ledecký (66. Njire), Žondra, Šamánek.
Počet diváků: 1261

První půli jsme načali aktivně a odvážně, v 10. minutě nás mohl poslat do vedení Rosťa Šamánek, u zadní tyče si počíhal na propadlý míč, jeho pokus byl ale zblokovaný. O čtyři minuty později mohl využít chyby Ottmara Ledecký, nepřálo mu však štěstí. Další radost mu pak v 26. minutě zkazil Filip Zorvan, který zabránil gólu. Následně se pak proměnil v hrdinu, když zakončoval rychlý a smrtící brejk. Ihned vzápětí mohl srovnat Okleštěk, jeho bombu ale Ottmar dokázal vytěsnit.

Zaslouženého vyrovnání jsme se dočkali v 38. minutě. Krásnou střelou pod břevno se prezentoval mladík Kuba Pokorný. Do kabin se tak šlo za pro nás ještě příznivého stavu 1:1.

Druhý poločas nám souhrou okolností ještě nahrál. Ve 47. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu Plašil a to pro nás znamenalo přesilovku. Ovšem od této chvíle se naopak všechno zhroutilo. Domácí na hřišti dominovalo a vytvořili velké množství šancí. Dvakrát vychytal Honzu Pázlera, přečkali jsme i všechny skrumáže v pokutovém území. Kdo však utkání viděl na vlastní oči, tušil, že gól Hradce Králové je doslova na spadnutí.

A také k němu došlo. Tomáš Malinský v 68. minutě se štěstím poslal po teči jednoho z našich hráčů Hradec do vedení. Míč zásluhou teče přeloboval brankáře Veselého, který byl bezmocný.

Ani vedoucí gól, ani prostřídání v sestavě nás bohužel neprobudilo. Naopak Hradec hojně využíval svých nebezpečných brejků. A jen zákroky Vlasty Veselého nás držely v naději. Černou chvilku si ale náš brankář vybral v závěru utkání. Pázler sice fauloval při rozehrávce našeho gólmana, ten ale následně hradeckého kanonýra podkopl, načež obdržel červenou kartu a stal se tak smutným hrdinou utkání. Jelikož už jsme měli vyčerpána všechna střídání, do hry musel Rosťa Šamánek. Petr Mareš mu však nedal šanci.