FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Juniorka proti silné Zbrojovce nezklamala a byla blízko bodu

Juniorka proti silné Zbrojovce nezklamala a byla blízko bodu Z n o j m o - V posledním utkání sezóny měla proti sobě juniorka velmi silného soka - Zbrojovku Brno. Síla soupeře se ukázala již v první půli, kdy Brňané odpověděli na naši neproměněnou penaltu dvěma přesnými zásahy. V druhé půli to dlouho vypadalo, že si svůj náskok udrží, v 77. minutě však utkání zdramatizoval krásným sólem Pavel Lapeš. Vyrovnat už se nám ale bohužel nepovedlo, i tak jsme se rozloučili se sezónou se ctí.

38. (Husovy sady), čtvrtek 28.5.2015
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno  1:2  (0:2)
Branky: 77. Lapeš - 17. Krška, 21. Štrombach
Rozhodčí: Emanuel Marek - Radek Kotík, Jan Mikyska
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Hrazdílek (c), Honz, Bogner (69. Landšperský), Sokol, Levai, Nehyba (57. Fukal), Lapeš, Pokorný, Ondrák (73. Dobrovolný), Z. Hříbek
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Krška (90. Boček), Štrombach (73. Šembera), Sedlo, Duda (85. Babička), Bednář, Pospíšil, Přichystal (87. Přichystal), Sedlák, Weber (69. Pazourek), Buchta

Favorit utkání vstoupil do zápasu aktivně. Ovšem první vážnější vzruch byl před brněnskou bránou. Ve 13. minutě spěchal Lapeš a byl brankářem Halouskou podražen. Sám faulovaný se postavil k pokutovému kopu, ale gólman Halouska jeho pokus vystihl.

Ke slovu se poté opět přihlásili hosté a hned to bylo slovo gólové. Po závaru ve znojemském vápnu se až na potřetí prosadil patičkou David Krška. Brno bylo i nadále ofenzivnější a o čtyři minuty později to bylo již 2:0. Z pravé strany se řítil na bránu David Štrombach a přízemní střelou Konvalinu prostřelil.

Znojemský brankář pak musel řešit další nebezpečné situace. To největší byl samostatný únik Přichystala z 31. minuty, kterého Konvalina skvěle vychytal. Zbývající minuty první části pak Brno drželo dominanci v držení míče, což samozřejmě stále domácí tým hodně sil.

Druhé dějství se obešlo bez nějakých velkých příležitostí. Ano, oba týmy měly náznaky ale u nich to také skončilo. Jen výjimečně se někdo pokusil o střelu ze střední vzdálenosti jako v 72. minutě v případě střídajícího Pazourka.

Přeci jen si však přítomní diváci přišli na své. V 77. minutě si vzal míč Pavel Lapeš, obešel tři hráče a své nádherné sólo zakončil přesnou trefou. Ze závěrečných minut se tak stalo drama, blízko k vyrovnání byl Landšperský, nakonec ale zůstalo skóre nezměněné.