Hrozivý vstup do Perleťového poháru. Jihlava nám nadělila sedm gólů

Hrozivý vstup do Perleťového poháru. Jihlava nám nadělila sedm gólů Ž i r o v n i c e - Hned úvodní minuty nám na Perleťovém poháru jako obhájci loňského prvenství pořádně zhořkly. Ostatně i celý zápas. V prvním utkání jsme narazili na prvoligovou Jihlavu, která nás ve všech směrech jasně přehrála a potvrdila, že není naším oblíbeným soupeřem. Skóre načala už v první minutě brankou Rosťi Šamánka, výsledek se pak zastavil na spíše hokejovém výsledku 7:3 ve prospěch Vysočiny. Naše sestava sice nenastoupila v nejsilnějším složení, i tak je vysoký výsledek pochopitelně zklamáním.

Turnaj Žirovnice, sobota 2.7.2016
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  7:3  (4:2)
Branky: 1. Šamánek, 4. Urblík, 16. Harba, 22. Klíma, 41. Duba, 62. Nerad (pen.), 74. Ikaunieks. – 18. Holub, 40. Urbančok, 55. Ledecký
FC Vysočina Jihlava: Kotnour – Blaič, Pedro, Krejčí, Klíma, Novotný, Šámánek, Vaculík, Duba, Harba, Ikaunieks
Náhradníci: Rakovan, Hronek, Záviška, Urdinov, Šulek, Zoubele, Fulnek
1.SC Znojmo FK: Doleček (60. Konvalina) – Vavřík (40. Vavřík), Garčic (40. Pelán), Odehnal, Stáňa, Petrovský, Ledecký, Holub, Kirschner (40. Bogner), Demeter, Urbančok

Jak bude utkání probíhat, nasměrovala už první minuta. Hned v úvodu se nám totiž připomněl v minulé sezóně ještě hráč Znojma Rosťa Šamánek a poslal Jihlavu bleskurychle do vedení. Z tohoto "šoku" jsme se nedokázali vzpamatovat a soupeř dominoval. Ve 4. minutě se prezentoval krásnou střelou do šibenice Josef Urbík. My jsme o sobě dali poprvé vědět až v 15. minutě, kdy musel Kotnour konečky prstů vytahovat oblouček Holuba. Příliš nás to ale nepovzbudilo. O tři minuty poději si totiž pohrál s kombinovanou obranou Haris Harba a vypadalo to hodně zle.

Jiskru naděje sice dokázal vykřesat svým snížením Michal Holub, ovšem Jihlavě to na pohodě neubralo. V 22. minutě zvyšoval už na 4:1 Jiří Klíma. Vysočina hrála nadále ve velké pohodě. Rosťa Šamánek nás vůbec nešetřil a jeho akce na levém křídle byly hodně nebezpečné. Naše obranná čtveřice byla často přetížená a byla na ní vidět nesehranost. V závěru ještě musel vymrštit Jirka Doleček levou ruku proti jihlavské střele. Dojem z prvního poločasu alespoň částečně napravil gólem v samotném závěru Dominik Urbančok.

Druhé dějství bohužel začalo jako přes kopírák. Ve 41. minutě se před pokutovým územím uvolnil Tomáš Duba a proklamoval, že na body v tomto utkání můžeme jen těžko pomýšlet. Nic na tom nezměnila ani 55. minuta, kdy rozdíl skóre na dvě branky stáhl David Ledecký O sedm minut totiž zahrávala Jihlava pokutový kop, který proměnil do protipohybu brankáře Petr Nerad. Dílo zkázy pak dokonal v 74. minutě David Ikaunieks.