Generálka se povedla. Na ligu jsme se naladili výhrou nad Uničovem

Generálka se povedla. Na ligu jsme se naladili výhrou nad Uničovem Z n o j m o - Již za týden pro náš tým startuje jarní část Fotbalové národní ligy, jako generálku na její start jsme odehráli utkání proti třetiligovému Uničovu. Zápas se nám vydařil v první půli jsme po velké převaze vstřelil tři góly. V druhé části náskok vydržel a konečné skóre znělo 4:1 v nás prospěch. Za týden nás čeká již první mistrovské utkání jara. Doma přivítáme od 18:00 na Městském stadionu v Horním parku Ústí nad Labem.

přípr. Znojmo, pátek 26.2.2016
1.SC Znojmo FK - SK Uničov  4:1  (3:0)
Branky: 6. Nepožitek, 16. Žondra, 28. Okleštěk, 54. Šamánek - 86. Nuc
Rozhodčí: Julínek - Lenfeld, Zaplatilová
1.SC Znojmo FK: Veselý - Pokorný, Nepožitek, Žondra (70. Stehlík), Okleštěk (c) (70. Šumbera), Odehnal, Helísek, Ledecký (70. Stáňa), Weber, Šamánek (70. Alaca), Svozil.
SK Uničov: Uvízl - Vejvoda (c), L. Heinz, Vasiljev, Kuba, Binar, Kassai, Muzikant, Nuc, Juřátek, Můčka
Náhradníci: Purzitidis, Komenda, Havlíček

Trenér Kučera vytáhl jedno překvapení, na stoperskou dvojici postavil duo Pokorný - Svozil. Od úvodu utkání jsme hráli dominantní roli a potvrzovali úlohu favorita. Už v osmé minutě nás dostal do vedení výstavní trefou Radim Nepožitek. Zhruba ze sedmnácti metrů vyslal jedovku, který skončila v šibenici. O chvíli později už to mohlo být dva nula. Okleštěk umě zakličkoval v rohu velkého vápna a jeho následná střela nakonec důrazně orazítkovala břevno.

Na druhý gól jsme ale dlouho nečekali. Helísek našel centrem ve vápně Ledeckého, ten dal pohotově pod sebe na Libora Žondru, který se nemýlil. Náš vytáhlý hrotový útočník mohl přidat i druhý gól, svým důrazem získal na obránci míč a před sebou měl již jen gólmana, kterého však neprostřelil. Povedenou půli uzavřel muž s kapitánskou páskou. Tomáši Oklešťkovi pomohla nejprve teč a pak i tyč hostující brány, od které se míč dokutálel za bránu. Třetiligový soupeř z Uničova nedonutil v první půli brankáře Veselého k žádném zásahu. V nadějných možnostech se sice ocitli Vasiljev a Binar, ale jejich pokusy šly mimo bránu.

Druhý poločas jsme před zhruba dvoustovkou diváků začali také výtečně. Nejprve ještě Rostislav Šamánek brankáře neprostřelil, o chvíli později ho však našel nádherný centr Oklešťka a bylo to již 4:0. I nadále jsme byli aktivní a snažili se skóre ještě navýšit, ovšem některé z akcí jsme nedotáhli k zakončení na vrub další kombinace.

Hosté se ovšem také snažili, ale naráželi na pozornou obranu. Nicméně v 68. minutě jim to málem vyšlo. Zpětná přihrávka našla střídajícího Komendu, ten však trefil pouze hlavu bránícího Svozila. Zasahovat musel brankář Veselý až proti nepříjemné skákavé střele ze standardky. Za svou snahu se však Uničov čestného gólu dočkal. Tomáš Nuc ve vápně nejprve nastřelil protihráče, míč se k němu vrátil a následně už z úhlu rozvlnil síť. To bylo také vše, co se se v utkání událo.

Radim Kučera (Znojmo): Tohoto soupeře jsme si pro generálku zvolili mezi prvními. Počítal jsem, že Uničov zde bude hrát v bloku a bude nepříjemný. To se potvrdilo, Uničov dobře bránil. Ale jsem rád, že se hráči především v první půli střelecky prosadili po pěkných akcích. Potom tempo již spíše upadalo. S generálkou jsem byl spokojený, ukázali jsme si, že umíme hrát i do plných. Spíš mě mrzí, že se nám nepovedlo udržet nulu. Před zápasem jsem na to apeloval, ale naštvaný kvůli tomu nejsem.