Druhý prvoligový bod - s Teplicemi pod dobrém výkonu bez branek

Druhý prvoligový bod - s Teplicemi pod dobrém výkonu bez branek B r n o - Dnešní duel sice branku nepřinesl, přesto se diváci, kterých se sešlo krásných 2063, nenudili a vyprovodili hráče potleskem ve stoje. Ve velkém vedru jsme se rozešli s Teplicemi nerozhodně a po dvou duelech máme na kontě dva body, sice jsme nevyhráli, ale máme první čisté konto a doposud jsme neprohráli. Další duel opět v pátek tentokrát od 18:00 hrajeme v Jihlavě. Přijeďte všichni hlasitě fandit našemu týmu 1.SC Znojmo FK!

2.k. (Brno, Srbská), pátek 26.7.2013
1.SC Znojmo FK - FK Teplice  0:0  (0:0)

ŽK: 24. Buchta, 64. Nepožitek - 30. Jablonský, 68. Krob, 89. Nivaldo
Rozhodčí: Pavel Franěk - Martin Wilczek, Pavel Vlasjuk - Ondřej Lerch.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Helísek, Yonov, Hnaníček, Mudra - Lacko, Buchta - Hrošovský (57. Zeba), Nepožitek, Okleštěk (67. Vašíček) - Heinz (81. Tomeček)
FK Teplice: Grigar - Matula, Kaufman (23. Jablonský), Lüftner, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek, Nivaldo - Salami (69. Mahmutovič), Jindráček (60. Táborský)
Počet diváků: 2063

Za úmorného vedra před velmi pěknou návštěvou více jak dvou tisíc diváků, kteří po celý zápas fandili, rozehráli naši hráči svůj první "domácí" duel v brněnském azylu na Srbské v Brně. Soupeřem nám byl opět celek ve žlutých dresech. Podobnost s prvním duelem na Dukle se projevila i tím, že jsme měli v první čtvrthodině více ze hry, zatlačili soupeře na jeho polovinu a zákonitě přišli i šance.

Hrošovského, autora branky v utkání s Duklou, vyslal v 6.min. do akce na brankáře Lacko, ale zastavil jej praporek rozhodčího pro ofsajd. Ve 12.min. rychlý přechod na polovinu Teplic zakončil po Hrošovského přiťuknutí Marek Heinz. V ideální pozici se ale špatně zorientoval a poslal míč hodně vedle mimo branku. Hned o minutu později Hrubý málem vyslal dlouhým výkopem do brejku Heinze. Lüftner zasahoval na poslední chvíli. V 19.min. se zrodila asi největší naše šance zápasu: Heinz a Nepožitek posouvali na hranici pokutového území na Buchtu, jehož střelu ale výborně vyrazil na roh Grigar. Ve 20.min. se Mudra dostal do pokutového území a hledal Heinze. Jindráček se ale dobře vrátil a splnil si svou defenzivní povinnost. Na velkou převahu našeho týmu vyjádřenou mnoha průniky do teplické obrany musel trenér hostů Šťastný řešit střídáním obránce Kaufmana už ve 23.min. zápasu. To sice pomohlo soupeři k vyrovnání hry, ale do poločasu už žádné velké šance divák neviděl, a pokud ano, byly zlikvidovány obranami či brankáři.

Ve druhé půli začali velkou šancí hosté. Jejich tři afričtí hráči byli velmi pohybliví, ale často jim v konečné fázi chyběla přesné střela či správné zpracování. Právě v 55.min. Vachoušek našel za obranou nabíhajícího Litsingiho. Ten přehodil brankáře Hrubého, ale společně s ním také naštěstí pro nás domácí branku. Kolem šedesáté minuty se chtěl nadvakrát prosadit Nepožitek, ale jednou zahrál rukou a jednou mu rozhodčí zapískal faul. Od 67. minuty se na hřišti objevil Vašíček a hra našeho týmu se poněkud změnila. Více docházelo k nakopávaným balonům což částečně na teplickou obranu platilo, ale bohužel žádný gólový efekt z toho nakonec nebyl. V 74.min. se střídající teplický Mahmutovič už už chystal k nebezpečné střele ve vápně, ale jak se i mistr tesař se utne, tak i noha tohoto hráče překvapivě minula balon a hráč se sesypal na zem. Pak měl ještě v závěru reparát, ale to jej vychytal Hrubý. V nastavené minutě se mohli všechny tři body přelít na jednu či druhou stranu. Nejprve z protiútoku prováhal Vašíček ideální moment k přihrávce a sám se už neprosadil. Na druhé straně Táborský hlavou mířil těsně nad branku. A tak se oba soupeři rozešli zaslouženou remízou 0:0 s pohledným fotbalem, na který byla radost se koukat (samozřejmě s přihlédnutím na horké klimatické podmínky).

Leoš Kalvoda (Znojmo): Druhá remíza pro nás znamená další cennou zkušenost. Máme se do dalších zápasů z čeho odrazit. V úvodu jsme hráli podle mých představ, postupně nám však ubývaly síly. Projevilo se to v nepřesných přihrávkách, což nás stojí hodně sil. V takovém vedru bylo těžké vydržet běhat celých 90 minut. Proto před hráči smekám. Pokryli jsme útoky soupeře ze stran, tedy z prostoru, kde Teplice přehrávaly Slovácko. Hráli jsme disciplinovaně, poctivě, měli jsme v úvodu dvě vyložené šance. Potom ale Teplice přebraly iniciativu, nekazily přihrávky a byly lepší na míči. Buďme na zemi, bod beru jako úspěšný vstup do sezony.

Zdeněk Ščasný (Teplice): Mám z utkání rozporuplné pocity. Nezačali jsme dobře. Přitom jsme věděli, že je soupeř velmi silný na míči. Nechávali jsme Znojmu hodně prostoru a hráli fotbal, který nám nesedí. Přestáli jsme dvě vyložené šance Znojma. Měli jsme pasáže, kdy jsme soupeře přehrávali. Chyběl nám důraz, koncentrace, když jsme měli přihrávat, tak hráči stříleli a opačně. Remíza je zaslouženým výsledkem. Znojmo bych vůbec nepodceňoval. Ovšem vedro na ně padlo ještě více než na nás. Bod zvenku je cenný, podle průběhu jsme ale ztratili dva body. Ale už jsem takové zápasy i prohrál.