Bod z Mostu - jsme podzimním vicemistrem 2.ligy!!!

Bod z Mostu - jsme podzimním vicemistrem 2.ligy!!! Už čtvrtý zápas v řadě jsme nevyhráli - to by byl pohled pesimisty. Přerušili jsme dvouzápasovou šňůru porážek, tedy bez bodu a získali bod - to by byl pohled optimisty. Realista asi přijme bod z Mostu jako fakt konce podzimní sezony, kdy domácí měli minimálně více rohů a přestože jsme po prvním poločase vedli, domácím se podařilo srovnat. Nakonec Most dostal dvě minuty před koncem i červenou kartu, ale na skore 1:1 se už nic nezměnilo. Jisté je, že podzimním půlmistrem nebudeme a obsadíme druhé postupové místo!!! Za týden hostíme v neděli v prvním předehrávaném jarním kole v neděli od 13:30 FK Ústí nad Labem! Vyhrajeme na závěr?

15.kolo, sobota 10.11.2012
Mostecký FK - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:1)
Branky: 62. Kotlan - 40. Okleštěk
ŽK: 77.Kotlan, 42.Mujagič - 34.Sukup, 58.Okleštěk
ČK: 89.Procházka (Most)
Rozhodčí: Lerch - Pochylý, Machálek
Mostecký FK: Belaň - Procházka, Kotlan, Pilař (K), Mujagič, Štefko (61.Nguyen), Šraga, Lácha, Novotný - Vodička (46.Osumanu)
Trenér: Zach
1.SC Znojmo FK: Hrubý (K) - Avdič (65.Lukáš), Cihlář, Sukup, Okleštěk, Buchta, Odehnal, Lacko, Vašíček (75.Mandula), Hříbek (78.Šilinger), Hnaníček
Trenér: Kalvoda
Počet diváků: 175

Znojmo do zápasu nastupovalo opět s jinou stoperskou dvojicí. Yonov pro zranění nehrál a tak se vedle Odehnala postavil po karetním trestu Muamer Avdič. Zápas to byl opět nesnadný a nic na tom nezměnil ani fakt, že Most má existenční potíže. Nicméně do první šance se dostali Jihomoravané, když samostatný úprk na bránu zastavoval skvělým zákrokem Belaň. Hrubý musel poprvé pořádně zasahovat až po přímém kopu Baníku z 22. minuty. První poločas toho příliš nenabídl, pokud tedy nebereme v potaz několik rohovým kopů. Přesto se zakončilo první dějství gólem. Svůj fotbalový přehled ukázal Tomáš Okleštěk a téměř z poloviny hřiště dokázal zaskočit domácího brankáře.

Vítězství by bylo pro Znojmo opravdu zlaté a hosté by se mohli vrátit opět na první místo. Most byl však před 175 věrnými diváky proti. Z hranice vápna přesně zamířil Jakub Kotlan a bylo srovnáno. Most pak hosty trochu zatlačil a Hrubý musel řešit několik ošemetných střel a rohů. Znojemský brankář si však poradil i se střelou Nguyena z 85. minuty a vše tak směřovalo k remíze. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro mosteckého Procházku z 89. minuty.

Znojmo se díky bodu udrželo v kontaktu s lídrem tabulky, kterým se stali nově Bohemians 1905, a to pouze o skóre. Podzimní část se dá tak hodnotit jako velmi povedená i přes výsledkový útlum v jejím závěru. Na Jihomoravany ovšem čeká na podzim ještě předehrávka 16. jarního kola. Šance přezimovat na prvním místě zde tak stále je.