Bez Ordoše, Helíska a Lacka těsná prohra 1:2 v Hradci Králové

Bez Ordoše, Helíska a Lacka těsná prohra 1:2 v Hradci Králové H R A D E C K R Á L O V É - Žel bez zraněných Ordoše, Helíska a Lacka se muselo naše mužstvo obejít na hřišti FC Hradec Králové a odešlo těsně poraženo, přestože příležitosti minimálně na srovnání byly.

2.kolo F:NL, neděle 29.7.2018
FC Hradec Králové - 1.SC Znojmo FK  2:1  (2:0)
Branky: 32.Vlkanova (pen.), 39.Kropáček – 63.Ambrozek
ŽK: 87.Miker – 68.Teplý, 76.Malár, 81.Obiechina, 88.Beganović
Rozhodčí: Ginzel Ondřej - Dobrovolný Zdeněk, Lakomý Lukáš
Delegáti: Filípek Patrik, Hubička František
FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Finěk, Kvída, Plašil, Urma – Janoušek, M.Černý – Martan, Vlkanova (74.Zorvan), Durdević (81.Hynek) – Kropáček (65.Miker)
1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář (C), Malár, Ambrozek, Dramé – Šulc (78.Obiechina), Štrombach, Krčík (60.Beganović), Kučera, Cheredea – Teplý
Počet diváků: 1408

V rozmezí 5.-8.minuty mohli domácí hned třikrát skórovat, ale nejprve Durděvićovi zkazil radost Malár odvrácením na roh, poté si Martan nepřišel na gólmana Bučka z přímého kopu a ani trojice Vlkanova-Martan-Durděvić neuspěla, když ten poslední těsně minul tyč! V 15.minutě Urma prověřil opět Bučka, který byl připraven. Krátce po občerstvovací přestávce během vedra první půle se stala první klíčová situace zápasu. Sudí posoudil zákrok na domácího Vlkanovu ve vápně jako nedovolený a postižený hráč z penalty otevřel ve 32.minutě skóre. A o sedm minut později už bylo pro náš tým ještě hůře. Zprava našel Martan Kropáčka a ten se ve vápně nemýlil. Žel žádná z našich snah během první půle nevedla většímu ohrožení domácí branky.

Hned ze začátku 2.půle (47.min.) mohlo být ještě hůře, Vlkanovova střela byla na poslední chvíli zablokována na roh. V 56.minutě pak Durděvić mohl skórovat na 3:0, ale opět na poslední chvíli byla zatažena záchranná brzda. V 63.minutě ale zahřmělo na druhé straně a hned gólově! Krásnou brankou do šibenice se střelou v šestnáctce blýskl Jan Ambrozek - 2:1! Domácí se snažili definitivně rozhodnout a Kvídově hlavičce v 67.minutě moc nechybělo. Ale především naši fotbalisté mohli srovnat vývoj skóre! V 72.minutě byl jen kousek od vyrovnání Štrombach a podobně i v 78.minutě měl skórovat Teplý a bylo by veseleji. Jenže domácím se nakonec těsná výhra 2:1 podařila udržet.

trenér FC Hradec Králové Zdenko Frťala: "Byli jsme překvapeni (my trenéři) sestavou soupeře, připravovali jsme mužstvo na určitý typ hry. V první půli jsme byli pořád aktivní a nebezpeční a byli za to odměněni dvěma brankami. Pak jsme mohli a měli vést 3:0 či 4:0, ale zhruba od 65.minuty jsme byli pasivní. Jsme rádi, že jsme navázali na předchozí vítězství."

trenér 1.SC Znojmo FK Leoš Kalvoda: "Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžký soupeř. Za to, co jsme předvedli v prvním poločase, jsme si v žádném případě vyhrát nezasloužili. Jinak Ordoš má natržený lýtkový sval, Lacko zlomený nos a Helísek bere silná antibiotika."

• Sestřih 2.k.F:NL FC HK - 1.SC Znojmo FK 2:1 (2:0) | přehrát