SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina
 

Devatenáctka nedopustila proti Porubě překvapení

Devatenáctka nedopustila proti Porubě překvapení T a s o v i c e / Z n o j m o - Středeční předehrávku 25. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy proti Porubě jsme museli zvládnout a zvládli. Proti předposlednímu týmu tabulky jsme veškeré obavy rozptýlili už v úvodu, kdy se v 7. minutě prosadil Milan Rolník. Do přestávky jsme přidali další tři branky a bezpečně dokráčeli ke třem bodům.

 
 
25. (Tasovice), středa 8.5.2024
1.SC Znojmo-mládež, spolek - 1. FC Poruba  6:0  (4:0)
Branky: 7. Rolník, 81. Rolník, 12. Řepa, 29. Bernát, 44. F. Štěpánek, 86. V. Koukal.
Rozhodčí: Brezáni - Kříž, Urban.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Bernát, Drozd (61. Malina), O. Čižek (c), Kosmák (76. Durda), V. Koukal, Pet. Šuba, Prycl (67. Dzhuhan), Řepa, Rolník, F. Štěpánek (76. J. Olšanský).
1. FC Poruba: David - Pískovský, Mencarini, Mladenov (64. Sadílek), Juředník (c), Svatoš (46. Kovařčík), Stachiv, Jagla, Zahradník (77. Laris), Bzonek (46. Glogovský), Rácz.

Komentář k zápasu

Jen čtyři body, takový byl zisk Poruby za celou sezónu. Role favorita tak byla jasně určená, ale o to více svazující. Místo na ČAFCE také musel být zápas odehrán kvůli konání Nevoga Football Cupu na umělém trávníku v Tasovicích. Užší hřiště hrálo do karet soupeři. Méně prostoru, více soubojů, zkrátka faktory, které vyhovují bránícímu soupeři. Toho si byl vědom i trenér František Havlík. „Vím, že pro hráče to bylo především z emočního hlediska těžké, kdy vědí, že tento zápas musí zvládnout, mají za sebou emočně a fyzicky náročné utkání se Sigmou, hrají na umělce v Tasovicích místo na ČAFCE, v hlavách mají postavení soupeře v tabulce.“ Možné obavy naštěstí rozptýlily už úvodní minuty. Prosadili jsme se totiž velmi brzy, už v sedmé minutě nás poslal do vedení Milan Rolník, o pět minut později na něj navázal David Řepa. „Ke vší úctě a pokoře k soupeři, který měl především v útočné fázi několik velmi zajímavých hráčů, to byl zápas především o našich hlavách,“ glosoval znojemský lodivod, jehož svěřenci první poločas ovládli v poměru 4:0.

Jasné vedení v druhé půli rezonovalo v hlavách našich hráčů, kteří hráli v některých momentech více "bohorovněji" než bylo zdrávo. I z toho důvodu jsme se dočkali navýšení skóre až v závěru utkání. „Za výsledek jsme rádi, víme ale také, že jsme mnoho situací přehrávali, chodili jsme do kliček navíc a emoční nastavení nebylo úplně v topu. Mám pro kluky pochopení, za týden v Opavě to ale z naší strany musí být úplně jiná intenzita,“ je si vědom Havlík.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Kluky pochválím za efektivitu, kreativitu a důraz ve vápně soupeře v 1. poločase. Vím, že pro hráče to bylo především z emočního hlediska těžké, kdy vědí, že tento zápas musí zvládnout, mají za sebou emočně a fyzicky náročné utkání se Sigmou, hrají na umělce v Tasovicích místo na ČAFCE, v hlavách mají postavení soupeře v tabulce. Ke vší úctě a pokoře k soupeři, který měl především v útočné fázi několik velmi zajímavých hráčů, to byl zápas především o našich hlavách. Za výsledek jsme rádi, víme ale také, že jsme mnoho situací přehrávali, chodili jsme do kliček navíc a emoční nastavení nebylo úplně v topu. Mám pro kluky pochopení, za týden v Opavě to ale z naší strany musí být úplně jiná intenzita.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies