FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Vítězná jarní série devatenáctky skončila ve Zlíně

Vítězná jarní série devatenáctky skončila ve Zlíně Z l í n / Z n o j m o - Vzhledem k jarním prázdninám se vydala naše devatenáctka k zápasu se zlínským béčkem už ve čtvrtek. Na Vršavě jsme bohužel dopadli stejně jako áčko a skončila tak naše vítězná jarní série. Osud utkání nasměroval už začátek zápasu, kdy jsme inkasovali z pokutového kopu. Přesto jsme mohli ještě nepříznivý výsledek zvrátit, v ofenzivě jsme se však potýkali se špatnou finální fází.

 
 
19.kolo, čtvrtek 28.3.2024
FC Zlín B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  3:0  (1:0)
Branky: 5. Chytil (pen.), 69. Tesař, 80. Chytil.
Rozhodčí: Kolář - Cieslar, Zpěvák.
FC Zlín B: Husták - Dvořák (60. Malenovský), Ulrych (c) (80. Otékpa), Dobeš, Komárek (68. Marek), Chytil, Tesař, Hošťálek, Vavířk (80. Hlava), D. Jeřábek, M. Jeřábek.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Bernát, O. Čížek (c), T. Drozd, Řepa (46. Pelán), Rolník (79. Matajs), Votava (46. Pet. Šuba), V. Koukal, Prycl, Durda, Dzhuhan (73. J. Olšanský),

Komentář k zápasu

Ve velké pohodě vyráželi naši hráči do Zlína, v zádech totiž měli tři výhry v řadě a sérii chtěli rozhodně natáhnout i na půdě nepříjemného soupeře, který se pohybuje v první polovině horní tabulky. Čáru přes rozpočet nám však udělaly hned úvodní minuty. „V 5. minutě jsme naší nešikovností darovali domácímu týmu penaltu, kterou se štěstím domácí hráč proměnil,“ konstatoval nepříjemný fakt trenér František Havlík. Jeho svěřenci se poprvé na jaře dostali do situaci, kdy museli dotahovat a bylo to znát. „Naše měla v 1. poločase málo organizace, kdy hráči při napadání nezavírali správné prostory. V nedostatečné intenzitě jsme pak pracovali se šířkou a délkou hřiště, kdy nám krajní hráči nezavírali osu hřiště a ti středoví pak měli hru velmi často roztaženou na velkou délku hřiště,“ popisoval kouč.

Ve druhém dějství jsme ale chytili rytmus utkání a několikrát i zahrozili, zradila nás však finální fáze, což potvrdil i znojemský lodivod. „Po napadání a zavírání krajních hráčů jsme několikrát zachytili kolmou přihrávku do osy hřiště, což jsme přesně chtěli a velmi dobře jsme pak řešili i přechodovou fázi, v té finální jsme pak ale propadli, a to nás dnes stálo body. Soupeř nás pak potrestal a dovedl zápas do vítězného konce,“ vzpomněl další dvě branky domácích. Museli jsme tak poprvé na jaře skousnout porážku. V dalším utkání přivítáme na domácí půdě v neděli od 11 hodin Hlučín.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Hned v 5. minutě jsme naší nešikovností darovali domácímu týmu penaltu, kterou se štěstím domácí hráč proměnil. Naše hra pak v 1. poločase měla málo organizace, kdy hráči při napadání nezavírali správné prostory. V nedostatečné intenzitě jsme pak pracovali se šířkou a délkou hřiště, kdy nám krajní hráči nezavírali osu hřiště a ti středoví pak měli hru velmi často roztaženou na velkou délku hřiště.

Po poločasové přestávce a prostřídání se nám pak naše hra a její intenzita zvedla – po napadání a zavírání krajních hráčů jsme několikrát zachytili kolmou přihrávku do osy hřiště, což jsme přesně chtěli a velmi dobře jsme pak řešili i přechodovou fázi, v té finální jsme pak ale propadli, a to nás dnes stálo body. Soupeř nás pak potrestal a dovedl zápas do vítězného konce. Zápas dnes jednoznačně rozhodla kvalita versus nekvalita v obou velkých vápnech – tam byl domácí tým prostě lepší.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies