FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

U19: To byl panečku zápas, s remízovou tečkou nakonec

U19: To byl panečku zápas, s remízovou tečkou nakonec Z n o j m o - Anglický týden zakončila devatenáctka proti ambiciózní Líšni a navázala na povedený zápas proti Jihlavě, byť tentokrát brala "pouze" bod. Museli jsme totiž dotahovat dvoubrankový náskok soupeře, co se nám povedlo až ve třetí minutě nastavení.

 
 
24. (Čafka), neděle 30.4.2023
1.SC Znojmo-mládež, spolek - SK Líšeň  2:2  (0:2)
Branky: 39. P. Železný, 90+3. O. Čížek - 4. Špaček, 15. Knos.
ŽK: Adamov (asistent trenéra) - Špilka, Kadeřávek, Steiner, Zvejška.
Rozhodčí: Rosický - Svoboda, Polášek.
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil, Marek Krontorád, A. Ryška (c), Martin Krontorád, P. Železný, Durda, Bartoněk (66. Štola), Schwarz, Bakaj, O. Čížek.
SK Líšeň: Juránek - Cupal, Galia (c), Špaček (83. Valenta), Tauš, Knos (61. Kadeřávek), Hasoň, Zvejška, Špilka, Pustina (83. Steiner).

Komentář k zápasu

Manšaft byl napumpován pozitivní energií ze středeční vysoké výhry proti jihlavského béčku, jak se ale v úvodu nedělního zápasu ukázalo, bylo to poněkud kontraproduktivní. „Do utkání jsme vstoupili možná až přemotivovaní - chtěli jsme být všude, kde je míč, jednotlivci se snažili vysoko napadat, přestože jsme jako tým ještě nebyli na presink nachystaní a hráči byli daleko od sebe – pak jsme samozřejmě ve svých prostorech propadali, měli jsme roztažené hřiště a soupeř nás za to trestal. Poločasový stav 1:2 byl pro nás milosrdný,“ komentoval trenér František Havlík.

Ve druhém dějství už ale zápas patřil nám a naši hráči svým fotbalem a zaujetím bavili. Dlouho se nám však nepovedlo odemknout zakletou bránu. Peťa Schwarz z malého vápna minul. Dalšímu Petrovi - Železnému pro změnu přistál míč ideálně na hlavu, do Skuhravého se však nepřevtělil a druhou branku v utkání nepřidal. Tak se jen chytl za hlavu, co spálil, ale jeho konečné slovo ještě mělo přijít. „Do 2. poločasu jsme se zklidnili a bylo to znát. Hru jsme zcela vyrovnali, začali jsme si tak vypracovávat střelecké pozice a především standardní situace, ze kterých jsme dnes měli největší příležitosti. Jsme spokojeni s tím, jak si tým šel za vyrovnáním,“ pochvaloval si kouč. Když už to vypadalo, že trochu šlapeme vodu, což se není vzhledem k náročnému týdnu, co divit, přišla třetí nastavená minuta. K míči se postavil král standardních situací, zmíněný Peťa Železný, a jeho rohový kop přistál u Adama Ryšky. Jeho pokus byl sice zblokovaný, ale míč doputoval k Ondrovi Čížkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě a odšpuntoval velkou vlnu euforie. I přesto kluci cítili, že měli navíc než konečný jeden bod.

Ohlasy

František Havlík (trenér Znojma): Do utkání jsme vstoupili možná až přemotivovaní. Poločasový stav 1:2 byl pro nás milosrdný – to je třeba bez okolků přiznat. Do 2. poločasu jsme se zklidnili a bylo to znát. Hru jsme zcela vyrovnali, začali jsme si tak vypracovávat střelecké pozice a především standardní situace, ze kterých jsme měli největší příležitosti. Jsme spokojeni s tím, jak si tým šel za vyrovnáním – bylo cítit, že máme energii a vůli pracovat až do konce a byli jsme za to také odměněni, když jsme vyrovnali v 93. minutě. Možná důležitější než získaný bod v závěru utkání je pro mě způsob, jak jsme k němu dokázali dojít. Prohrávat v 15. minutě 0:2 s takto silným soupeřem není jednoduchá situace. Dodržování systému, emoce, energie, vůle – tyto aspekty nás dovedly k zisku bodu a dobrého pocitu ze zápasu.

Vladimír Michal, Zdeněk Julínek (trenéři Líšně): Po výborných třiceti minutách, ve kterých jsme byli dominantní nastalo "vystřízlivění". Dvoubrankový náskok jsme neudrželi a musíme sportovně přiznat, že za druhý poločas si plný bodový zisk nezasloužíme. Gól v posledních minutách prodloužení byl pouze potvrzením našeho malého důrazu ve vápně.

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies