U19: Tvrdý direkt od Hlučína

U19: Tvrdý direkt od Hlučína D a r k o v i č k y / Z n o j m o - Po euforii z úvodní výhry nad Baníkem Ostrava nás postihla pořádná kocovina. Devatenáctka nezvládla ani druhé venkovní utkání a s Hlučínem prohrála v Darkovičkách vysoko 0:6

1.kolo, středa 24.8.2022
FC Hlučín - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  6:0  (2:0)
Branka: 11. Fukan, 41. Havránek, 50. Říha, 74. Dvořáček, 77. Hořínek, 89. Cintula.
ŽK: Gryc - Čížek.
Rozhodčí: Broskevič - Janeček, Godfryd.
FC Hlučín: Kuděla - Říha (77. Cintula), Závadský (c), Gryc, Puchala, Havránek (77. Malý), Kučera, Fukan (66. Dvořáček), Hořínek, Michna (77. Ulrich), Stuchlík (66. Montag).
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Ryšavý - Navrátil (c), Marek Krontorád, Ryška, Pav. Šuba (77. V. Koukal), P. Železný (68. Valášek), Durda, Štola, D. Žižka (32. Martin Krontorád), Bakaj, O. Čížek.

Vrátit se k dobrému výkonu proti Baníku Ostrava, to byl cíl našich fotbalistů proti Hlučínu. Bohužel cíl, který se minul účinkem. Domácí se v 11. minutě Fukanem dostali do vedení a od toho se vše odvíjelo. „V prvním poločase měl Hlučín sice více ze hry, nebyli jsme ale pod nějakým drtivým tlakem. Soupeř nás ale dokázal neustálým pohybem a rotací hráčů vytahovat ze svých prostorů, ze kterých posílal do vápna přesné centry. Dvakrát jsme se nechali přetlačit, i když jsme měli hráče nabrané,“ uvedl trenér František Havlík a předeslal i druhý hlučínský gól, který zařídil čtyři minuty před přestávkou Havránek. „V této fázi zápasu nám chyběla především komunikace, přebírání rotujících hráčů, důraz a práce tělem při bránění protivníka ve vápně.“

Do druhého poločasu se znojemský trenérský štáb logicky rozhodl v ofenzivě více riskovat. Efektivita ale nebyla taková, jakou bychom si přáli, naopak Hlučín trestal bez milosti naše chyby. Zvláště inkasovaná branka z 50. minuty byla nepříjemná, jelikož soupeř získal ještě větší jistotu a klid. V závěru už to byla hra vabank, která přinesla Hlučínu tři vstřelené góly. „Do druhého poločasu jsme vstoupili s hrou na mnohem větší riziko, dokázali jsme získávat míče ve středu hřiště nebo už na soupeřově polovině. Pak ale bohužel přijde dvakrát po sobě prohraný souboj jedna na jedna na polovině Hlučína, kdy máme opět hráče soupeře nabrané. Není to souboj v náběhu, ale ze stoje a stejně se necháme přetlačit, aniž bychom přerušili hru,“ zlobil se.

Ten má před dalším zápasem rozhodně vrásky na čele. Za dva venkovní zápasy jsme nevstřelili ani jeden gól a rovnou sedm jich obdrželi. Jedinou vstřelenou branku tak zůstává ta Adama Ryšky z prvního utkání proti Baníku. Náš kouč si je toho samozřejmě dobře vědom. „Máme za sebou dvě venkovní utkání, 0 bodů, skóre 0:7. Nejsme nebezpeční pro bránu soupeře, proti Hlučínu jsme vybouchli i v defenzivní činnosti. Do domácího utkání s Třincem půjdeme určitě se změnami v sestavě, které se budou týkat prakticky všech řad.“

František Havlík: Lekce z produktivity, agresivity a kvality v předfinální a finální fázi. V 1. půli měli domácí více ze hry, nebyli jsme ale pod nějakým tlakem. Dvakrát jsme se ale nechali přetlačit ve vápně, přestože jsme měli hráče nabrané. Vysoká prohra je důsledkem naší hry na maximální riziko ve 2. půli. Soupeř měl obrovskou kvalitu v zakončení a nemilosrdně nás trestal za naše chyby.