24.kolo, neděle 12.5.2019
1.SC Znojmo-mládež, spolek - FK Maraton Pelhřimov  6:2  (1:0)
Branky: 72. a 85.Dolejší, 8.Pacula, 53.Stix, 57.Pohanka, 65.Sivera - 62.Pacula vlastní, 88.Fanta
ŽK: 37.Pohanka, 67.Tříletý - 8.Sajner
Rozhodčí: Dalibor Černý - Dušan Laštůvka, Michal Chaloupka
Počet diváků: 40

Jiří Kotlán, asistent trenéra U19 1.SC Znojmo: "Utkání se hrálo za mračného počasí po předešlém pršení. Terén byl pro hráče nepříznivý. Utkala se mužstva s opačným postavením v tabulce. Hosté z Pelhřimova přijeli s taktikou zabezpečit obrannou fázi a po získání míče se co nejrychleji dostat k zakončení. Pro náš tým to měl být zápas, v kterém bychom se měli prosazovat kombinační hrou. První minuty tomu i nasvědčovaly. V 1min se do šance dostal Pohanka. Bohužel nezvolil zrovna správné řešení a sám před bránou přestřelil. Ve 3min však opět Pohanku zabrzdili obránci nedovoleným zákrokem v pokutovém území. Nařízený pokutový kop zahodil Kohoutek. Klid na naše kopačky dal v 7min Pacula, který rozvlnil síť z přímého volného kopu po faulu opět na Pohanku 1:0. Od této chvíle jsme se uspokojili až nad míru a hosté začali brát otěže hry do svých rukou. Tuto krizi se nám podařilo přečkat až do poločasu. V druhém poločase o sobě dal vědět Stix a 52min střelou uklidnil tým na 2:0. V 56min se již po zahrané trestném kopu prosadil hlavou Pohanka 3:0. V 61min to hosté nevzdávali a střelou z vápna snížili na 3:1. Kapitán týmu Sivera na sebe vzal zodpovědnost a nařízený pokutový kop v 68min proměnil na dvakrát 4:1. V 69min vystřídal Stixe Dolejší a ten hned dvěma brankami dal o sobě vědět na 6:1. V samotném závěru ještě hosté snížili na konečných 6:2. Přišlo sice povinné vítězství, ale výkon některých hráčů nebyl zrovna přesvědčivý.