Starší dorost důležitý souboj s Jihlavou nezvládl. Do jara půjde s minimální ztrátou na první místo

Starší dorost důležitý souboj s Jihlavou nezvládl. Do jara půjde s minimální ztrátou na první místo Závěrečný duel našemu staršímu dorostu nevyšel podle představ. Na půdě jihlavského „béčka“ prohrál 2:4. Jednu z klíčových rolí sehrál druhý gól domácího týmu, který přišel jen šest minut po znojemském vyrovnání. Podzimní část tak mladíci uzavřou na druhém místě s mírným deficitem právě na mužstvo z Vysočiny.

15.kolo, neděle 11.11.2018
FK mládeže Vysočina Jihlava B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  4:2  (2:1)
Branky: 36. a 47. Malata, 28.Lát, 78.Vošmera - 30.Kohoutek, 81 Stix
Rozhodčí: Jiří Müller - Jaroslav Jahoda, Jan Kříž
FK mládeže Vysočina Jihlava B: Doležel – Pavlas, Vraspír (89.Čapek), Vošmera, Lát (65.Čermák), Točík, Samek (75.Nováček), Pojezný (87.Trnka), Malata Mirek (82.Malata Marek), Crha, Trinh
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Polepil – Sivera, Ševčík, Pacula (K), Tříletý - Tumurbaatar, Kochan (75.Dolejší), Škuta (46.Stix), Kohoutek, Fajkus (60.Pospíšil V.) – Pohanka (80.Pospíšil O.)

Skóre zápasu se poprvé otevřelo ve dvacáté osmé minutě, autorem branky byl kapitán Tomáš Lát. Velmi brzy ale bylo vyrovnáno, když přesně po půl hodině hry se trefil Stanislav Kohoutek. Domácí ale šli do vedení v šestatřicáté minutě, prosadil se Mirek Malata, který jen o den dříve pomohl staršímu dorostu „A“ k remíze nad Hradcem Králové.

Druhý poločas z naší strany již neplatil pro Petra Škutu, kterého nahradil Milan Stix. Dvě minuty po zahájení půle ale znovu úřadoval Malata, na kterého v osmasedmdesáté minutě navázal Filip Vošmera. Jiskřičku naděje vykřesal ještě střídající Stix, ani jeho gól však porážce nezabránil.

Naši mladíci tak ani ve čtrnáctém zápase podzimu nevyšli gólově naprázdno, poprvé však inkasovali čtyři branky, což se jim stalo osudným. Jarní část začne v polovině března, hráči zajedou na hřiště Lišně „B“, kterou o prázdninách smetli 4:0. Popředí tabulka po podzimní části:
1 JIHLAVA B 14 12 1 1 55:21 37
2 ZNOJMO 14 11 1 2 43:12 34
3 Hodonín 14 9 1 4 45:14 28
4 Líšeň B 14 9 1 4 41:26 28