FC Svratka Brno - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  0:4  (0:2)
Branky: 22. a 27.Pohanka, 65.Kohoutek, 77.Vespalec
Rozhodčí: Petr Líkař - Milan Polonec, Martin Komárek
FC Svratka Brno: Čurda, Pachlopník M.(80 Řezník), Pachlopník J., Fiala, Štrobl, Měřínský (Vacula), Janík, Smutný (Bodeček), Veškrna, Preis
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Polepil, Zonyga (75 Kohout), Sivera, Ševčík (72 Pospíšil O.), Daniel, Tříletý, Pospíšil V. (80 Fajkus), Pohanka (60 Vespalec), Kaššai, Kohoutek, Pacula

Komentář asistenta J.Kotlána

První venkovní utkání bylo odloženo na středu 5.9.2018 z důvodu nepřízně počasí o víkendu. Hrálo se na umělé trávě VUT Brno. Přesto že jsme trénovali na umělce, tak nám dělal tento podklad vélké problémy. Domácí se chtěli vytáhnout a od první minuty bylo jasný, že to nebude jednoduché. Se zajištěnou obranou jen bránili od poloviny hřiště. Nám se povedlo do zápasu aplikovat cvičení z tréninku. Po ose Zonyga, Daniel centruje pod sebe ve 22 min.na pokutové území a tam se střelou nemýlil Pohanka 0:1. Ve 27 min. vyslal průnikovkou Kaššai Pohanku a ten opět jako buldok dokončil akci 0:2. Nutno podotknout, že za stavu 0:1 nás podržel brankař polepil kdy zlikvidoval domácí tutovku. Druhý poločas byl o tom jestli se domácí dostanou na dostřel a opět se musel Polepil hodně ohánět, aby udržel čisté konto. V 65 min. zlomil odpor domácích Kohoutek střelou z velkého vápna na zadní tyč, kdy brankař nic neviděl. V 77 min. pečetil naši první venkovní výhru Vespalec.