FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Prohra s hlavou nahoře, výrazně omlazená juniorka podala proti mistrovi srdnatý výkon

Prohra s hlavou nahoře, výrazně omlazená juniorka podala proti mistrovi srdnatý výkon P r a h a / Z n o j m o - Vůbec tu nejtěžší misi měla před sebou ve čtvrteční odpoledne naše juniorka. V Praze je totiž čekalo utkání proti již jistému mistrovi letošního ročníku Juniorské ligy. Do duelu jsme navíc nastoupili hned s pěti dorostenci, v průběhu utkání se do hry dokonce dostali Illek s Hambálkem, což jsou ročníky 99!. Byli jsme tak v roli jasného outsidera. Tu jsme ale průběhem zápasu důrazně odmítli. Po bezbrankové první půli jsme se do konce v jednu chvíli dostali do vedení, nakonec nám to ale nestačilo. Oba naše góly vstřelil Kubilay Yilmaz.

30.kolo, čtvrtek 19.5.2016
AC Sparta Praha fotbal - 1.SC Znojmo FK  3:2  (0:0)
Branky: 48. Císařovský, 77. Šíma, 80. Záviška – 53. a 76. Yilmaz
ŽK: 66. Špaček
Rozhodčí: Houdek - Koval, Kříž
AC Sparta Praha fotbal: Kabele – Kadlec (c), Köstl, Těžký, Sáček, Šíma, Špaček (67. Cabadaj), Záviška, Macek (63. Doupal), Matoušek (46. Císařovský), Čapek
1.SC Znojmo FK: Konvalina (83. Šurkala) – Garčic, Vavřík, Landšperský, Kolařík (c), Serenkov (79. Illek), Šmíd, Stehlík, Franc (63. Hambálek), Švejkar, Yilmaz
Počet diváků: 50

Pevná a soustředěná obrana, to byl náš hlavní cíl od první minuty a tento záměr nám v první půli vyšel skvěle. Ne, že by se Sparta nedostala do žádné šance, Pražané od úvodu utkání drželi míč na svých kopačkách a měli poziční převahu. Možná však čekali, že si vytvoří více šancí. V 16. minutě musel Konvalina konečky prstů likvidovat dalekonosnou ránu a v jedné situaci jej zachránilo břevno.

My jsme se do ofenzivy sice příliš nedostali, ovšem také jsme favorita pozlobili. Střelou z dvaceti metrů to zkoušel na zadní tyč Stehlík, leč bránu minul. Poté vymyslel Serenkov skvělou průnikovou přihrávku na Yilmaze, jehož následná střela z pokutového území ale byla ztečována. Po první půli se šlo do kabin za překvapivého, ovšem pro nás o to příjemnějšího stavu 0:0.

Celý první poločas branky nenabídl, v úvodních osmi druhého dějství padly hned dva góly. Sparta v 48. minutě potvrdila roli favorita a dostala se do vedení. Filip Císařovský dostal ve vápně míč proti noze a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zdálo, že domácí nastartují gólostroj, ale nestalo se. Naopak, my jsme pokračovali v koncentrovaném výkonu a dočkali se i vyrovnání. Ve 49. minutě propálil brankáře ze strany Kubilay Yilmaz.

Po našem gólu se hra srovnala a dokázali jsem se Spartě vyrovnat i v ostatních herních aspektech. Pražané však s přibývajícími minutami jenom přece náš tým trochu zatlačili, po jedné ze střel olízli vrchní část břevna. Ale i my jsme soupeři dali varování, že si bude muset hlídat zadní vrátka. Střela Serenkova ovšem svoji cestu mezi tři tyče nenašla.

Závěru utkání byl ale ještě dramatický, bohužel s nešťastným koncem pro nás. Nejprve nás sice poslal do vedení svým druhým gólem Kubilay Yilmaz, Sparta však dokázal dvakrát kontrovat. Nejprve se prosadil skákavou střelou na přední tyč Ondřeje Šímy a konečnou výhru vystřelil Spartě Jan Záviška, byť si na jeho střelu Konvalina sáhl.