FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Juniorka nenavázala na remízu s Teplicemi, na Dukle schytala vyprásk

Juniorka nenavázala na remízu s Teplicemi, na Dukle schytala vyprásk P r a h a - Juniorka v nedělní dopoledne nenechala vzpomenout na předchozí dobrý výkon a remízu s Teplicemi. Boj předposledního s posledním se nesl v jednoznačném dirigování pražského týmu, o čemž názorně vypovídá výsledek. Především první půle byla dosti bláznivá, když padlo sedm branek! Z toho pět do naší sítě. V druhém poločase Dukla skóre ještě navýšila.

22.kolo, neděle 6.3.2016
FK Dukla Praha - 1.SC Znojmo FK  8:2  (5:2)
Branky: 2. Slávik, 10., 33. Bezdička a 42. Bezdička (pen.), 64. Havlíček, 76. Beneš (pen.), 85. Preisler – 5. Nehyba, 38. Šumbera
ŽK: 43. Yilmaz, 43. Tofl, 60. Stáňa, 76. Alaca
Rozhodčí: Julínek – Kožár, Koval
FK Dukla Praha: Řepa - Cvrček, Preisler, Bohánek (86. Slicho), Bezdička (62. Beneš), Bezpalec (c), Schindler (62. Havlíček), Farkaš (81. Petrák), Koval, Slávik (62. Vokoun), Troníček
1.SC Znojmo FK: Doleček - Bělíček, Tofl, Z. Hříbek, Alaca, Nehyba (c), Stáňa (71. Moravec), Šumbera, Bogner (66. Landšperský), Stehlík, Yilmaz (82. Wascher)

Málokdy vídaný první poločas se odehrál na umělé trávě v Mikulově ulici v Praze. V první půli totiž padlo neuvěřitelných sedm branek. Pět z nich bohužel vstřelil domácí tým - Dukla Praha. Do Prahy jsme přitom přicestovali s poměrně solidní sestavou, i s naším nejproduktivnějším hráčem podzimu Áčka Šimonem Šumberou, byť obrana musela být šita horkou jehlou. I on však sledoval v první části tristní průběh utkání. Dukla otevřela skóre už ve druhé minutě. Schindler pálil a jeho pohotovou střelu dorazil Lukáš Slavík. Za tři minuty sice bylo vyrovnáno, ale nevěstilo to světlejší zítřky. Bogner neproměnil penaltu, vzápětí ho však zastoupil Roman Nehyba a bylo srovnano, ovšem ne na dlouho.

Gólostroj pokračoval dále. Své speciální představení načal v 10. minutě David Bezdička, který skóroval i v 33. minutě a stav byl v tu chvíli 3:1. Jenže to zdaleka nebylo vše. Bezdička si přimotal i do další akce, tentokrát však pro něj ne v příliš šťastném duchu, když hrál roli v naší vstřelené brance. Gól byl nakonec připsán Šimonu Šumberovi. To už běžela 38. minuta a mohlo se zdát, že do kabin už se půjde za stavu 3:2 pro domácí. Nadějný výsledek do další části však pohřbila poslední pětiminutovka. Dukla dokázala do poločasu přidat ještě dvě branky, nejprve pálil ostrými Jakub Troníček a ve 42. minutě dokonal z pokutového kopu hattrick David Bezdička.

Druhé dějství už přineslo podstatně klidnější průběh. Nicméně o góly ochuzeno nebylo. Naše vzepětí se bohužel nekonalo, naopak Ondřej Havlíček zvyšoval už na 6:2 a v tuto chvíli už bylo jasné, že z Prahy pojedeme bez bodu a navíc s nelichotivým výsledkem. Od většího přídělu nás prozatím ještě v 73. minutě ubránil brankář Jirka Doleček, který nadvakrát vychytal v tutovce Beneše. Na další pokutový kop už však nestačil, proměnil ho právě Jan Beneš. Na konečných 8:2 upravil Dominik Preisler.