FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Juniorka veze cenný bod z Hradce Králové

H r a d e c K r á l o v é - Juniorka navázala na předchozí bodový přísun z minulého utkání s Duklou Praha. Tentokrát to sice nebyla výhra, ale z venkovního prostředí je bod velice cenný. Hradec Králové se ujal v utkání vedení, v druhém dějství jsme však dokázali srovnat zásluhou Ali Alacy na konečných 1:1. Ve čtvrtek poměří své síly také A-týmy, tentokrát však ve Znojmě.

7.kolo, pondělí 7.9.2015
FC Hradec Králové - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 18. Zezula – 62. Alaca
ŽK: Václavek, Vyšehrad, Hable, 90. Ordelt
Rozhodčí: Julínek – Blažej, Hock
FC Hradec Králové: Ordelt – D. Drozd, Hable, Zdržálek (66. Hynek), Václavek, P. Drozd, Dědeček (84. Chocholatý), Vyšehrad (77. Sluka), Kraják, J. Zezula (c)
1.SC Znojmo FK: Konvalina – Hříbek (c), Pokorný, Nehyba, Lapeš, Stáňa (88. Sokol), Yimaz (88. Kozynets), Alaca, Bogner (71. Slavík), T. Zezula, Daviděnko (46. Morong)

Do utkání jsme nastoupili i s novým hráčem na zkoušku, kterým byl ruský obránce Danila Daviděnko. První střelecký pokus patřil našim barvám, když Ordelta otestoval Nehyba, jinak ale úvodní minuty patřily domácímu týmu. V 17. minutě se po Krajákově kličkované dostal do velké šance Jan Zezula, ale jeho lob skončil mimo bránu. Hrádecký hráč si však o chvíli později vše vynahradil a po Hableho pasu otevřel skóre.

Další chvíle náležely jinému hráči v domácím dresu. Vyšehrad však nejprve přestřelil bránu a poté si celou akci zopakoval se stejným výsledkem. Po první půli z toho tak bylo hubené vedení pro Východočechy 1:0.

Do druhého dějství zasáhl i vydatnější liják, ještě než se tak stalo, měl v 57. minutě prostor k nebezpečné střele Lapeš. Jeho pokus jen těsně minul bránu. Vyrovnání jsme se ale dočkali. Ali Alaca využil volného prostoru brankářem na pravém křídle, prošel až do vápna a poradil si kličkou i s Ordeltem. Krásnou akci zakončoval do prázdné brány.

Zbytek zápasu už se nesl spíše v karetních trestech pro Hradec Králové než, že by přinesl nějaké zajímavé situace. Oba týmy se tak rozešly smírně a cenný bod z Hradce se rozhodně počítá.