Vítězné derby v podání béčka

V předehrávce 30.kola krajského přeboru porazilo naše béčko v okresním derby Moravský Krumlov 3:1 a v tabulce se svému soupeři, jenž okupuje 8.příčku tabulky, přiblížilo na rozdíl dvou bodů.

30.kolo, středa 1.6.2011
1.SC Znojmo-mládež, spolek B - FC Moravský Krumlov  3:1  (1:0)
Branky: 24. Krajičič, 58. Vavřík, 88. Podzemský - 77. Procházka
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Šustr - Vavřík, Alexa, Trnovec, Krajičič, Hříbek, Štajner, Šplíchal, Podzemský, Palička L. ml., Švarc - Müller, Palička L. st., Doleček
FC Moravský Krumlov: Elis - Klodner, Zelníček, Hlučil, Machotka, Matějka, Staněk, Březina, Procházka, Čepera, Záviška - Adamík, Anders, Řezáč
Počet diváků: 41

Skóre utkání otevřel ve 24. minutě po přihrávce Podzemského Domagoj Krajičič. Čtyřiadvacetiletý záložník je vůbec prvním fotbalistou chorvatské národnosti, který skóroval v utkání nejvyšší krajské soutěže od reorganizace v roce 2002. Krajičič poté připravil v 58. minutě druhou branku pro Vavříka. Moravský Krumlov vrátil do hry třináct minut před koncem Procházka. Poslední slovo měl ale v 88. minutě Podzemský, který přehodil gólmana Elise a završil vítězství domácího celku.

V letošním ročníku KP se představily tři týmy ze Znojemska - IE Znojmo, 1.SC Znojmo B a Moravský Krumlov. Ve vzájemných utkáních platilo: můj dům, můj hrad. Každý dokázal svého okresního rivala na domácím stadionu porazit. V minitabulce vzájemných zápasů bylo díky skóre nejúspěšnější 1.SC.