FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Znojemský deník: Podzim byl pro 1. SC prvním poločasem. Pravý boj začne nyní

Znojemský deník: Podzim byl pro 1. SC prvním poločasem. Pravý boj začne nyní Z N O J M O - Před zimní přípravou o našem A-mužstvu psal i Znojemský deník. Přinášíme přepis jejich článku:

 
 
 

Během podzimu balancovali fotbalisté třetiligového Znojma nad propastí sestupu. Jejich situaci stabilizoval až příchod nového trenéra Aloise Skácela. Tým 1. SC vstoupí do jarní části sezony 2021/2022 ze čtrnáctého místa tabulky. Přípravu zahájí druhé lednové úterý.

Znojemští fotbalisté na podzim poznali první výhru až ve dvanáctém kole MSFL, kdy zvítězili na hřišti Baníku Ostrava B 4:2. Koncem první části ročníku 2021/2022 se pod novým trenérem Aloisem Skácelem dokázali otřepat a do jara vstoupí ze čtrnácté příčky.

Již v úterý pak zahájí přípravu. Cíl zní podle kouče 1. SC jasně. „Chceme udržet třetí ligu,“ vyřknul Skácel. Jihomoravané potřebují vyvážit defenzivu a ofenzivu. „Budeme pracovat na věcech, kde jsme nebyli až tak dobří a musíme zkvalitnit útočnou fázi,“ dodal trenér.

Než rozhodčí odpíská první mistrovské utkání jara, absolvují jeho svěřenci devět cvičných duelů. První už 15. ledna na umělém trávníku v Novém Šaldorfě proti Otrokovicím. V něm už nenastoupí Alison, který skončil. Ze znojemského hostování se domů vrací i záložník David Moučka.

Naopak do města nad řekou Dyjí míří z Brna borec se třetiligovými zkušenostmi a ze zahraničí přijdou tři vytipovaní hráči. „Ještě máme rozjednaného fotbalistu ze druhé ligy, ale jména teď opravdu říkat nebudu. Obsazujeme pozice, kde nás tlačí bota – střed zálohy, křídlo a útočník,“ řekl sportovní manažer 1. SC Jakub Prokeš.

Dle něj už opadla špatná pověst znojemského fotbalu. „Oproti dřívějšku se to zlomilo, hráči se sami ozývají, že k nám chtějí jít. Je to výhoda,“ zněl nadšeně Prokeš.

Znojemští mají dlouhodobě problém sehnat kvalitní hřiště pro přátelské zápasy i tréninky. V létě hráli třeba v Břežanech, mač proti slovenské druholigové Skalici absolvují na umělce až v Pohořelicích. „Jelikož nám město diktuje, kdy smíme dvakrát v týdnu využívat hrací plochu stadionu, tak hledáme alternativy,“ krčil rameny Prokeš.

To jsou dle trenéra 1. SC pouze lapálie. „Hlavní bude, jestli MSFL skončí v řádném termínu, anebo dříve. Existuje spousta proměnných, ať už je to covid, nemoci či zranění. Musíme hrát tak, abychom byli daleko od sestupových pozic. Podzim byl prvním poločasem a soutěž pro nás teprve teď začíná,“ uzavřel Skácel.

Jihomoravané odstartují jaro v neděli 6. března od 10.15 hodin, kdy doma na stadionu v Horním parku vyzvou tým Kroměříže.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies