U19: další dvě výhry v přípravě

Z N O J M O - Další dva úspěšné výsledky dosáhli v přípravě naši nejstarší mladíci - U19.

Hadres (muži) – 1. SC Znojmo 1:9 (0:3)
I přes vysokou výhru jsem spokojený pouze s 1. poločasem, kdy náš herní projev snesl měřítko - chybělo nám ale kvalitnější řešení situací po zisku míče, kdy jsme přechod do rychlého protiútoku řešili většinou středem hřiště místo toho, abychom si pohybem do strany soupeře roztáhli a pak se prosadili buď průnikovou přihrávkou, nebo přihrávkou do strany s následným centrem do pokutového území soupeře.
Po přestávkovém prostřídání naše hra postrádala kvalitu - zbrklé řešení herních situací, naprosto chybějící mezihra, roztažené hřiště na cca 70 metrů - tudíž bylo pro soupeře vytvořeno spoustu prostoru ke hře. Posledních 20 minut nám to do sítě zlomeného soupeře sice napadalo, ale o vyspělém herním projevu nemůže být ani řeč. Kluky asi zaskočila kritika po takto vysokém vítězství, ale nemůžeme se pod dojmem vyhraného utkání s (se vší úctou k soupeři) takovým soupeřem plácat po ramenou. Máme na hráče vysoké nároky z prostého důvodu - výkonnostní a osobní růst!!!

Sparta Brno U19 - 1. SC Znojmo 5:6 (3:2)
Z hlediska organizace naší hry v defenzivní činnosti naprosto strašidelné utkání - chybějící komunikace, špatná práce s prostorem, nedostoupení hráči soupeře, prohrané osobní souboje, nesoulad v organizaci obranné čtveřice při vystupování a zkracování hřiště. Na straně druhé produktivita v koncovce, otočení výsledku ze stavu 2:4 na 6:5, práce hráčů ve stavu maximální možné únavy - to vše nám tohle utkání s hokejovým výsledkem nabídlo a ukázalo.