FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

U10: Parádní úspěch Znojemských vlků, vládci jižní Moravy a TOP 10 v Česku

U10: Parádní úspěch Znojemských vlků, vládci jižní Moravy a TOP 10 v Česku Z n o j m o - Třetí květnový víkend čekal náš mládežnický klub v Hlučíně jeden z vrcholů sezóny. Naše U10, jež nese hrdou přezdívku Znojemští vlci, se totiž opět probojovala na finálový turnaj Planeo cup. Tedy na akci, které se účastní nejlepší týmy Česka. A bylo z toho senzační deváté místo.

 
 
 

Znojemští vlci již delší dobu potvrzují, že patří mezi nejlepší týmy v Česku. Důkazem toho je i to, že se opět probojovali na finálový turnaj Planeo cupu. Na loňském domácím finále obsadili 13. pozici, letos tento senzační výsledek posunuli ještě o notný kus dál. Bohemians Praha, Slavia Praha, Jablonec, Pardubice, i tyto týmy skončily až za partou trenérů Petera Balty a Alexe Cheredy.

Vlci přitom mohli mířit ještě výše, sobotní základní skupinu totiž rozehráli skvěle a jen absence kousku štěstí zapříčinila, že jsme se nedostali těsně do zlaté skupiny. „Zlatá nám utekla jen o jeden gól, stačila by výhra nad Baníkem, se kterým jsme remizovali. V neděli nás čeká skupina smrti, která je těžší než zlatá,“ predikoval kouč Peter Balta.

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍ SKUPINA: Znojmo - Admira 3:2 (Piskač 2, Balta), Znojmo - Choceň 2:1 (Balta, Brtník), Znojmo - Kbely 2:3 (Brtník, Hitčenko), Znojmo - Příbram 1:1 (Brtník), Znojmo - Baník 1:1 (Brtník)

Již před turnajem jsme konstatovali, že výsledek v TOP 10 by byl famózní a Vlci se v neděli poprali o desítku naprosto skvěle. Ve skupině napěchované topovými týmy jen jednou prohráli a nakonec ji celou ovládli. „Kluci vypotili i poslední kapku potu z těla a dali do toho úplně všechno. Hráli disciplinovaně s rozumem a především srdcem. Co se mi nejvíc líbilo, že lovili jako smečka,“ chválil i s pěkným symbolickým přirovnáním znojemský lodivod. Jedním z faktorů velkého úspěchu byla samozřejmě i podpora z hlediště. „Všichni jsme si to moc užili, jak trenéři, tak děti a to co nám vytvořil ženský fanclub, tak to klobouk dolů,“ smekl pomyslně klobouk kouč a konečný resultát turnaje nemohl být jiný, než pozitivní. „Měli jsme jasný cíl, umístit se co nejvýše,“ což se nám v konečném výsledku podařilo na 100 %.

VÝSLEDKY STŘÍBRNÁ SKUPINA: Znojmo - Mladá Boleslav 1:2 (Brtník), Znojmo - Jablonec 2:1 (Brtník, Plechatý), Znojmo - JFA České Budějovice 2:2 (Štrombach, Burdel), Znojmo - Dukla Praha 4:1 (Štrombach 2, Šuba, Tavaly), Znojmo - Pardubice 3:2 (Brtník, Štrombach, Piskač), Znojmo - Táborsko 3:2 (Plechatý 2, Štrombach)

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Sparta Praha, 2. Sigma Olomouc, 3. Tempo Praha, 4. Písek, 5. Baník Ostrava, 6. Příbram, 7. JIhlava, 8. Slovácko, 9. 1. SC Znojmo, 10. JFA České Budějovice, 11. Táborsko, 12. Mladá Boleslav, 13. Pardubice, 14. Choceň, 15. Jablonec, 16. Dukla Praha, 17. Bohemians Praha, 18. Hlučín, 19. Kbely, 20. Slavia Praha, 21. Admira Praha, 22. Sparta Brno, 23. Sokolov, 24. Havířov

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Rozhodně to však není konečná tečka za sezónou. Naší U10 teď čeká velké evropské dobrodružství. V červnu se v St. Pöltenu utkají s evropskou smetánkou, mezi níž nebudou chybět Juventus Turín, Benfica Lisabon, Atletico Madrid a další věhlasné týmy. Na závěr musíme celou znojemskou vlčí výpravu pochválit za parádní reprezentaci našeho klubu a města, to je jasné.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies