Tomáš Cihlář a Matúš Lacko nasbírali 100 druholigových startů za 1.SC!

Tomáš Cihlář a Matúš Lacko nasbírali 100 druholigových startů za 1.SC! Z n o j m o - Před našimi dalšími bitvami ve Fortuna národní lize je třeba připomenout dva milníky. Dva hráči Escéčka dosáhli nedávno sta startu ve znojemském dresu v druhé lize. Matúš Lacko si jubilejní stý start připsal 4. srpna v domácím utkání s Hradcem Králové, kapitán Tomáš Cihlář 23. srpna v zápase v Ústí nad Labem.

 
 
 

Tomáš Cihlář i Matúš Lacko se připojili ke třem dalším hráčům, kteří v dresu Znojma nasbírali sto startů v druhé lize - Romanu Hříbkovi, Tomáše Oklešťkovi a Davidu Helískovi. Právě poslední jmenovaný jich má ze všech zmíněných ve znojemském dresu nejvíce - v tuto chvíli již 112. Na dalšího stovkaře si ale budeme muset počkat. Nejblíže k ní má stoper Dan Odehnal, který je na čísle 75 a momentálně se dává do pořádku po dlouhodobějším zranění.

NEJVÍCE STARTŮ ZA ZNOJMO VE FNL
DAVID HELÍSEK 112
MATÚŠ LACKO 104
TOMÁŠ OKLEŠTĚK 102
ROMAN HŘÍBEK 102
TOMÁŠ CIHLÁŘ 101
RADIM NEPOŽITEK 95
TODOR YONOV 93
DAN ODEHNAL 75
JOSEF HNANÍČEK 63
STIJEPO NJIRE 61
TOMÁŠ CIHLÁŘ

Tomáš Cihlář je jedním z nejznámějších znojemských odchovanců. V roce 2005 zaujal jihlavského trenéra Bokšu a přestoupil do Jihlavy, kde strávil s krátkou přestávkou šest let. Postupně se začal vytrácet z A-týmu a hrával častěji za B-tým. I z toho důvodu působil na podzim 2010 na hostování v Třinci. Na jaro se ale vrátil zpět do Jihlavy, nedostával ale stále tolik šancí, a tak zamířil do rodného klubu. Po návratu do Znojma se stal velkým tahounem jarní části sezóny 2011/12, v dobrých výkonech ho ale zastavilo zranění. Toho ale nepřipravilo o postupovou sezónu do první pod trenérem Leošem Kalvodou a v ní se konečně dočkal svého vysněného startu v první lize a také debutového gólu. Zprvu nastupoval za Znojmo i na pozici krajního záložníka, nyní je jeho neodmyslitelným postem levý krajní bek. Největším úspěchem Tomáše je stříbrná medaile s národním týmem ČR do 20 let z MS 2007 v Kanadě. Jeho spoluhráčem v reprezentaci byl i Tomáš Okleštěk. Po Matúši Lackovi, který odešel v sezóně 2015/16 do Zbrojovky Brno převzal kapitánskou pásku.(VĚK: 30 LET, POST: Obránce)

MATÚŠ LACKO

V roce 2006 se zrodila velice příjemná a úspěšná spolupráce. Matúš Lacko zamířil ze Slovenska do 1.SC Znojmo FK a stal se neodmyslitelnou součástí záložní řady. Postupně s klubem ovládl MSFL i Fortuna národní ligu a mohl si tak zahrát nejvyšší českou fotbalovou soutěž. V sezóně 2014/15 navlékl kapitánskou pásku a završil tak úspěšné desetiletí ve Znojmě. Za 1.SC odehrál v druhé lize úcty hodných 97 zápasů a vstřelil šest branek, k tomu přidal i 27 prvoligových startů. Tyto starty rozmnožil v roce 2015 po přestupu do Zbrojovky Brno, kde za necelé dvě sezóny odehrál 39 ligových utkání. Jaro strávil v rakouském Retzu, v létě 2017 se vrátil do Znojma. (VĚK: 30 LET, POST: STŘEDNÍ ZÁLOŽNÍK)

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin