Soustředění, den první: Výuku češtiny jsem na soustředění nezažil, usmívá se Cihlář

Soustředění, den první: Výuku češtiny jsem na soustředění nezažil, usmívá se Cihlář M A K A R S K A - Úvodní den i s tréninkovými dávkami prožili znojemští fotbalisté na Makarské. Během druhého zimního soustředění letošní sezóny se hráči poprvé dostali také na hřiště, pro zahraniční posily byla vymezena lekce českého jazyka.

 
 
 

Jednadvacetičlennou výpravu vede stálice znojemských řad Tomáš Cihlář. Zkušený pilíř defenzívy na jihu Moravy podstupuje ji devátou zimní přípravu, se kterou je spojené také různé cestování. Naposledy se Cihlář musel přemisťovat v neděli k Makarské. „Cesta utekla rychleji jak do Medulinu, vše máme zpříjemněné sledováním filmů, takže utíká rychleji,“ promluvil kapitán týmu.

Společně s celým výběrem pobývá v Medora Auri v Podgoře, kde je o znojemský celek dobře postaráno. „Co se týče ubytování, tak hotel je výborný, máme výhled na moře. Předpověď je taková, že má pršet, během dne tu proběhla rychlá bouřka. Dopoledne byl nějaký výklus. Zahráli jsme si bago o to, kdo do půl pasu vleze do moře, takže byla nějaká sranda. Odpoledne se poprvé chystáme na hřiště, je to nějakých patnáct minut autobusem,“ pokračoval jednatřicetiletý obránce.

Stejně jako další hráči kabiny, rovněž Tomáš Cihlář si od minulého týdne zvykát na nového hlavního trenéra, Leoše Kalvodu nahradil František Šturma. „Co k takovému tématu říci,“ smál se Cihlář. Ihned poté však zvážněl. „Určitě je to změna, pozitivní impuls spojený s novým trenérem. Každý má své metody. Trenér nastavoval určitá pravidla, jsme s nimi spokojeni, zatím to funguje.“

Rozdíl však poznamenává u rozdělení pokojů, které je tentokrát jiné. „Na soustředění každý mívá své dvojičky. Pan trenér to změnil a sám rozdělil s kluky, kteří jsou cizinci, aby se prolomila komunikace. V tomhle je soustředění odlišné. Pomůže to však tomu, aby se parta stmelila,“ věří pevně hráč, který si za Znojmo připsal více jak 150 startů.

Ke stmelení kolektivu by mohla výpomoci výuka českého jazyka, která se pro nově příchozí posily uskutečnila v pondělí od půl sedmé večerní. „Kluci, kteří chodili ze zahraničí, tak to měli individuálně nebo doučování probíhalo ve Znojmě. Na soustředění jsem ji přímo nezažil. Je to ku prospěchu, abychom si více rozuměli. Třeba to pro ně bude zpestření,“ dodal s úsměvem Cihlář.

Stručný průběh prvního dne soustředění:

8:00 Snídaně

10:00 První trénink – běh v terénu

12:00 Oběd

14:30 Druhý trénink na – poprvé na hřišti

18:00 Večeře

18:30 Výuka českého jazyka

19:00 - 22:00 Masáž (především pro hráče, kteří se zúčastnili sobotního zápasu proti Sereďi)

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin