FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Skvělá práce mládežnických trenérů

Skvělá práce mládežnických trenérů Z n o j m o - Jedním z hlavních cílů naší mládeže je vychovávat fotbalisty pro A-tým a mužský fotbal. A můžeme rozhodně říct, že trenéři 1. SC Znojmo mládež odvádí skvělou práci. A nemáme na mysli jen trenéry starších dorostenců Františka Havlíka a Zdeňka Adamova, ale všech trenérů v klubu. Při pátečním pohárovém utkání Znojma proti Startu Brnu se v základní sestavě objevili hned tři hráči, kteří v loňské sezóně oblékali dres U19. V průběhu zápasu pak do něj naskočili také dva naši dorostenci.

 
 
 

Martin Březina, Pavel Bartůněk, Jáchym Špalek, Tomáš Hamza, Petr Bakaj, Adam Ryška, Tomáš Navrátil. Všechna tato jména jste mohli najít v zápise pátečního pohárového utkání mezi Startem Brno a Znojmem. První čtyři jména byla oporami loňské U19. Do MSFL nakoukla již v uplynulé sezóně a jejich role v Áčku bude nyní pravděpodobně ještě větší. Ostatně Martin Březina je jakožto král střelců uplynulého ročníku MSDL aktuálně útočníkem číslo jedna.

Pokud se jedná o nynější hráče staršího dorostu, samozřejmě, pokud by Áčko netrápila marodka, nejspíše by atmosféru pohárového zápasu nasát nemohli. Na to se ale historie ptát nebude. Největší porci minut dostal Petr Bakaj, jenž si v loňské sezóně odbyl debut v MSFL, a který odehrál celé prodloužení, Adam Ryška si připsal dvě minuty. A nutno říct, že kluci ve vypjatém utkání nezklamali. Petr dokonce zasáhl do penaltového rozstřelu, byť nešťastně, kdy pokutový kop stejně jako Bartůněk neproměnil. Takové věci se ale stávají a k fotbalu patří, zkušenosti do další fotbalové kariéry to budou neocenitelné.

Měřítkem je, že nikdo z mladíků rozhodně nezklamal, Bartůněk hrál navíc mimo svůj obvyklý post, když pendloval na kraji obrany. Do pohárových utkání pak zasáhlo i další z výrazných jmen loňské U19 - Tomáš Vocílka, který si připsal premiérový start za divizní Břeclav proti Tasovicím, které zvítězily 3:1.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Co dodat závěrem? Jen to, že trenéři mohou být na své aktuální i bývalé svěřence náležitě pyšní a že práce mládežnických koučů nese své ovoce a patří jim za obětavou práci za "symbolickou odměnu" ve svém volném čase velké dík. Našim odchovancům v prvním týmu přejeme hodně štěstí v MSFL. Je to motivací i pro naše mládežníky, že když na sobě budou pracovat a poslouchat rady trenérů, mohou si splnit své fotbalové sny. Bez dobré tréninkové morálky to však nepůjde. Jak se říká, nic není zadarmo a pokud chcete něco dokázat, musíte zatnout zuby a obětovat něco ze své komfortní zóny a začíná to už v mládeži.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2023 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies