Šestnáctka a sedmnáctka mají za sebou první přípravné zápasy

Šestnáctka a sedmnáctka mají za sebou první přípravné zápasy P o h o ř e l i c e - I naše týmy U17 a U16 mají za sebou první přípravné zápasy. Oba dva se odehrály na hřišti s umělým trávníkem v Pohořelicích. Kombinovaný tým sedmnáctky a šestnáctky ve středu podlehl Zbrojovce Brno, naše U16 si pak ve sobotu připsala výhru nad U17 Kuřími v opravdu velmi nepříznivých klimatických podmínkách.

Příprava U17/U16: Zbrojovka Brno B - 1. SC Znojmo 4:0 (2:0)

Asistent trenéra Znojma Martin Rajlich

První poločas byl ve znamení herní dominance ze strany Zbrojovky. Nebyli jsme schopni dostat se na delší dobu na soupeřovu polovinu, pouze z pár brejků, které ale končily u boxu soupeře. Pohyb bez míče mizerný, kombinace a obsazování hráčů také. Ve druhém poločase po změně rozestavení a prostřídání došlo ke zlepšení, ale po zbytečných ztrátách míče, jsme inkasovali další 2 branky.

Příprava U16: Kuřim U17 - 1. SC Znojmo 2:6 (0:4)

Branky Znojma: Daniel, Matajs, Vala, Loveček, Minařík, Petržela

Sestava Znojma: Lossl - Čížek (Kuřák), Pekár, Souček, Škopek - Loveček (Vala), Daniel, Kurdějovský - Peca (Minařík), Vala (Petržela), Matajs (Kolman)

Trenér Znojma Patrik Korčák

Vlivem absencí jsme museli na většině postech alternovat. Od toho se také odvíjel začátek utkání, kdy jsme se s novými posty zhruba 15 minut srovnávali a dovolili tak soupeři dvě šance po akcích z křídelních prostorů, které ale dobrými zákroky zlikvidoval Lössl. Naším cílem bylo vysoké napadání, aktivní hra bez míče a rychlým přechodem se dostávat do krajních prostorů, z kterých si vytvářet šance. Což se nám postupem času začalo dařit. Dokázali jsme se prosazovat po křídelních prostorech a vytvořit několik slibných gólovými šancí. Do poločasu jsme vedli 4:0. Do druhé půle, kdy se sestava protočila, jsme naskočili opět aktivně a dominovali. Soupeř postupem času fyzicky odešel a díky prostoru při nedostupování, který nám umožnil jsme se dokázali prosazovat. I přesto jsme ale dokázali dvakrát inkasovat. Celkově utkání hodnotím pozitivně. Poměrnou část utkání se hrálo ve vysokém tempu. I se spoustou nepřesností, které vyplývají z právě probíhající přípravy a nerozehraností, se hráči s utkáním dokázali popasovat a splnilo to, co jsme od něj požadovali a očekávali. Velmi pozitivní je, že jsme dokázali proměňovat vytvořené šance, s čímž jsme měli celý průběh podzimní části problém, a na který by jsme se chtěli na jaře zaměřit.