FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Příjemný vstup do přípravy, devatenáctka porazila Wullersdorf

Příjemný vstup do přípravy, devatenáctka porazila Wullersdorf T a s o v i c e - První přípravné utkání má za sebou naše devatenáctka a můžeme říct, že se vydařilo. Potěšil samozřejmě i výsledek, byť není v této fázi stěžejní. Proti A-týmu rakouského Wullersdorfu jsme zvítězili 4:2 po brankách Filipa Štěpánka, Ondřeje Čížka a dvou trefách Adama Ryšky.

 
 
 

Příprava U19: 1. SC Znojmo - Wullersdorf 4:2 (1:1)

Branky Znojma: Ryška 2 (jede z pen.), F. Štěpánek, O. Čížek

Jak bývá v přípravách zvykem, kapitánskou pásku dostávají noví hráči, tým tak vedl teprve patnáctiletý Petr Schwarz. Kapitán naší šestnáctky si svými podzimními výkony řekl o zařazení do přípravy vlajkového týmu naší mládeže. Že sem patří po zásluze, ukázal i v tomto utkání. Úvod zápasu byl z naší strany aktivní, z čehož vyplynula i vedoucí branka duelu, kterou obstaral Filip Štěpánek. „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, měli jsme dobrý pohyb a chuť do hry, dobrým napadáním jsme nutili soupeře chybám, měli jsme z nich ale vytěžit více, chyběla nám větší kvalita ve finální a předfinální fázi,“ litoval trenér František Havlík. Zkušený soupeř navíc dokázal do přestávky snížit, když se prosadil z rohového kopu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

První polovině dějství druhého patřila spíše Wullersdorfu a naši chlapci byli v herním útlumu. „Měli jsme výpadek, kdy jsme v cca desetiminutové pasáži nedostatečně důrazně a pozdě dostupovali protihráče, navíc nás soupeř začal dostupovat ve vyšším postavení, s čímž jsme si úplně nevěděli rady – tady jsme měli několikrát zahrát delší míč, jít do rychlého stlačení hřiště, získávat tím druhé míče a pak dělat hru,“ popisoval kouč. Naštěstí neměl herní útlum delšího trvání a postupem času jsme se opět začali dostávat do hry. „Začali jsme přidávat na aktivitě, pohybu a důrazu – navíc jsme se prosadili i v koncovce.“ Zpět do vedení nás dostal Adam Ryška, kdy chladnokrevně proměnil šanci tváří v tvář gólmanovi. O chvíli později pak stejný hráč zužitkoval pokutový kop. Když se posléze prosadil i Ondřej Čížek, o vítězi utkání bylo rozhodnuto. „Zápas jsme překlopili na naši stranu a mohli jsme si dovolit i inkasovaný gól soupeře v závěru utkání,“ komentoval snížení soupeře Havlík. První přípravný zápas tak skončil pro naše barvy kladně, je však před námi ještě spousta práce.

Ohlasy:

František Havlík (trenér Znojma): Do utkání jsme vstoupili aktivně, měli jsme dobrý pohyb a chuť do hry. Především v 1. poločase jsme byli spokojeni s chováním hráčů v pressingu, kdy jsme nutili soupeře k chybám na jeho polovině. Z těchto situací jsme ale měli vytěžit víc. V úvodu druhého poločasu jsme měli výpadek, postupem času jsme ale opět začali přidávat na aktivitě, pohybu a důrazu – navíc jsme se prosadili i v koncovce. Výsledkově příjemný vstup do přípravných utkání, z hlediska herního projevu a výkonu jednotlivců nám zápas dodal užitečné informace.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies