SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Premiérový ročník Nevoga Footbal Cupu ovládla Miroslav

Premiérový ročník Nevoga Footbal Cupu ovládla Miroslav Z n o j m o - 8. května se na znojemském stadionu Čafka historicky poprvé konal pod organizační taktovkou 1. SC ZNOJMO - mládež Nevoga Football Cup 2023. Turnaj pro kategorie U9 a mladší nabídl spoustu zajímavých soubojů, férové fandění a také premiérového vítěze, jímž se stala po finálovém vítězství nad našimi kluky z U9 Miroslav.

Celý týden organizátoři vzývali nebesa a jejich modlitby se nakonec vyplnily. Druhé květnové pondělí panovalo krásné fotbalové počasí, jež přivítalo dvanáct týmů, které byly připraveny bojovat o stupně nejvyšší. Jiskru turnaji jistě dodávala účast brněnské Zbrojovky a ostravského Baníku, nechyběla ani dvě domácí mužstva - U9 Jakuba Konvaliny a Tomáše Cihláře a U8 Michala Osohy. Zvláště pro naši osmičku, to byla proti starším soupeřům velká výzva a kluci rozhodně nezklamali. Nakonec obsadili desáté místo.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo standardně jednokolově každý s každým. Z umístění ve skupinách pak vzešlo nasazení do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále naše U9 porazila o rok mladší kluky Baníku a vykrystalizovala se tako čtveřice, která si to rozdala o medaile - 1. SC Znojmo, Višňové, Zbrojovka Brno a Miroslav. O finalistovi v prvním semifinále mezi domácími a Višňové musely rozhodovat až penalty, druhým finalistou se stala Miroslav. Ta nakonec celý turnaj ovládla, když podruhé v turnaji dokázala porazit náš výběr. Třeba říct, že Miroslavští vyhráli zaslouženě, za celý den nenašli ani jednoho přemožitele. Bronz vybojovala Zbrojovka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Krom celkového triumfu si Miroslav odnesla i ocenění pro nejlepšího brankáře - Daniel Semotam a nejlepšího trenéra - Jiří Rohlík. „Musíme všechny kluky pochválit za přístup k celému turnaji. Bylo to náročné, ale první místo si zasloužili,“ komentoval miroslavský kouč vítězství v turnaji, který byl svojí podobou na Znojemsku mimořádný. „Pro ty nejmenší hráče a hráčky na znojemském okrese zatím žádný podobný turnaj nebyl, proto jsme ho chtěli uspořádat. Letos se uskutečnil první ročník a měli jsme velkou radost, že se turnaj malým fotbalistům a fotbalistkám líbil a že si jej užili. I ohlasy ze stran trenérů a rodičů jsou pozitivní, rádi bychom pokračovali i dalšími ročníky a udělali z toho tradici,“ řekl předseda 1. SC Znojmo – mládež Jindřich Růžička, který zároveň dodává. „Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a zejména pak firmě Nevoga, která byla generálním partnerem a pomohla nám tento krásný turnaj uspořádat,“ zmiňuje Nevogu, díky které se mohl turnaj uskutečnit v takovém měřítku. „Sport má děti hlavně bavit, myslím si, že se to tímto turnajem podařilo. Velké poděkování patří jak organizátorům, tak trenérům a rodičům, kteří děti po celý den podporovali, a to někteří přijeli z opravdu velké dálky,“ uvedla vedoucí PR a marketingu v Nevoze Zuzana Pastrňáková, které také připadla milá povinnost předávání ocenění, medailí a pohárů.