FK TřinecFC HlučínFC Slovan RosiceSK UničovFC Baník Ostrava BFK Hodonín1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FC Zlín BFK BlanskoFK Frýdek-MístekFC Zlínsko, spolek1.SC Znojmo FKSK HraniceČeský SK Uherský Brod, spolek1.BFK Frýdlant n. O.TJ Start BrnoMFK Karviná BTJ Tatran Bohunice
 

Premiérový ročník Nevoga Footbal Cupu ovládla Miroslav

Premiérový ročník Nevoga Footbal Cupu ovládla Miroslav Z n o j m o - 8. května se na znojemském stadionu Čafka historicky poprvé konal pod organizační taktovkou 1. SC ZNOJMO - mládež Nevoga Football Cup 2023. Turnaj pro kategorie U9 a mladší nabídl spoustu zajímavých soubojů, férové fandění a také premiérového vítěze, jímž se stala po finálovém vítězství nad našimi kluky z U9 Miroslav.

 
 
 

Celý týden organizátoři vzývali nebesa a jejich modlitby se nakonec vyplnily. Druhé květnové pondělí panovalo krásné fotbalové počasí, jež přivítalo dvanáct týmů, které byly připraveny bojovat o stupně nejvyšší. Jiskru turnaji jistě dodávala účast brněnské Zbrojovky a ostravského Baníku, nechyběla ani dvě domácí mužstva - U9 Jakuba Konvaliny a Tomáše Cihláře a U8 Michala Osohy. Zvláště pro naši osmičku, to byla proti starším soupeřům velká výzva a kluci rozhodně nezklamali. Nakonec obsadili desáté místo.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo standardně jednokolově každý s každým. Z umístění ve skupinách pak vzešlo nasazení do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále naše U9 porazila o rok mladší kluky Baníku a vykrystalizovala se tako čtveřice, která si to rozdala o medaile - 1. SC Znojmo, Višňové, Zbrojovka Brno a Miroslav. O finalistovi v prvním semifinále mezi domácími a Višňové musely rozhodovat až penalty, druhým finalistou se stala Miroslav. Ta nakonec celý turnaj ovládla, když podruhé v turnaji dokázala porazit náš výběr. Třeba říct, že Miroslavští vyhráli zaslouženě, za celý den nenašli ani jednoho přemožitele. Bronz vybojovala Zbrojovka.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Krom celkového triumfu si Miroslav odnesla i ocenění pro nejlepšího brankáře - Daniel Semotam a nejlepšího trenéra - Jiří Rohlík. „Musíme všechny kluky pochválit za přístup k celému turnaji. Bylo to náročné, ale první místo si zasloužili,“ komentoval miroslavský kouč vítězství v turnaji, který byl svojí podobou na Znojemsku mimořádný. „Pro ty nejmenší hráče a hráčky na znojemském okrese zatím žádný podobný turnaj nebyl, proto jsme ho chtěli uspořádat. Letos se uskutečnil první ročník a měli jsme velkou radost, že se turnaj malým fotbalistům a fotbalistkám líbil a že si jej užili. I ohlasy ze stran trenérů a rodičů jsou pozitivní, rádi bychom pokračovali i dalšími ročníky a udělali z toho tradici,“ řekl předseda 1. SC Znojmo – mládež Jindřich Růžička, který zároveň dodává. „Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a zejména pak firmě Nevoga, která byla generálním partnerem a pomohla nám tento krásný turnaj uspořádat,“ zmiňuje Nevogu, díky které se mohl turnaj uskutečnit v takovém měřítku. „Sport má děti hlavně bavit, myslím si, že se to tímto turnajem podařilo. Velké poděkování patří jak organizátorům, tak trenérům a rodičům, kteří děti po celý den podporovali, a to někteří přijeli z opravdu velké dálky,“ uvedla vedoucí PR a marketingu v Nevoze Zuzana Pastrňáková, které také připadla milá povinnost předávání ocenění, medailí a pohárů.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2024 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies