Předsezónní tiskovka: K baráži potřebujeme fanoušky, nabádá Tunka

Předsezónní tiskovka: K baráži potřebujeme fanoušky, nabádá Tunka Z N O J M O - Ve středu po třetí hodině se ve VIP prostorách konala tisková konference na novou sezónu. Na setkání s novináři nechyběl předseda představenstva pan Jiří Tunka, sportovní ředitel Michal Sobota, hlavní trenér Leoš Kalvoda a kapitán týmu Tomáš Cihlář. Během deštivého odpoledne se řeč stočila na ambice klubu na nadcházející sezónu, nebo také návrat k pátečním termínům zápasů.

 
 
 
This text will be replaced

Uplynulá sezóna se znojemským fotbalistům vydařila jen na půl. Zatímco po podzimní části roku mohli směle pomýšlet na postup do první ligy, po té druhé mohli být rádi, že se jich netýkala sestupová pásma. A to se také projevilo na složení kádru pro následující podzim.

„Sliboval jsem obměnu a ta doopravdy přišla,“ rozpovídal se o novém složení kádru předseda představenstva Jiří Tunka. „Hráči na hostování tady neuspěli. Vypůjčení fotbalisté nepředvádí takové výkony, jako v případě, kdyby patřili kmenovému klubu a byli srdcaři. Tato forma skládání kádru mi nepřijde ideální,“ pokračoval Tunka ve své vizi. Ten danou skutečnost zároveň potvrdil holými fakty. „Většina nových hráčů je u nás pod smlouvu. Konkrétně se jedná o 95% hráčů. Na hostování nám zůstal pouze Jan Ambrozek a Jan Šulc. Věříme, že to přinese dobrou chemii v kabině,“ prozradil Tunka, který hodlal Šulce přivést z Liberce natrvalo, klub ze severu Čech však žádost odmítl.

Znojemský celek aktuálně čítá jednadvacet hráčů. Kvůli absenci juniorského výběru však řada mladíků musela odejít na hostování. „Do poslední chvíle jsme chtěli, abychom juniorku měli, ale bylo nám to zamítnuto, v klubu je však „B“ potřeba. Omezilo to hráčský kádr, měli jsme hodně dobrých mladých hráčů, které jsme poslali na hostování. Dali jsme je do třetích lig kvůli rozehranosti a příští rok je tak měli u nás,“ nastínil ideální plán majoritní vlastník klubu.

Kde však budou nadějní mladíci, kteří nedávno působili v dorostu, působit? „Patrik Martínek s námi bude trénovat, hostování jsme mu však vyřídili v Břeclavi. Milan Moravec a Vojtěch Švarc byli posláni na hostování do Staré Říše,“ doplnil hlavní kouč Leoš Kalvoda. A zároveň dodal: „Dominik Urbančok je momentálně ve Vyškově. Tam se rozhodne, zda ho budou chtít na hostování nebo přestup. Právě v tomto klubu si Dan Odehnal obnovil zranění. Odehnala pošleme někam, kde bude nastupovat, aby se rozehrál.“

Od nové sezóny se v klubu změnila struktura. Kromě uvedeného Michala Soboty na pozici sportovního ředitele, se na manažerskou funkci dostal Michal Kašpárek, který se bude starat o reklamu, marketing a styk se sponzory.

Co na tiskové konferenci ještě proběhlo:
Ohledně Radka Mezlíka, kterému byla ukončena smlouva: (Jiří Tunka) „Bylo to dost na prudko. Chtěli jsme ho tu ještě vyzkoušet na dva měsíce. Po jednom tréninku však cítil, že to není ono. Velmi dobře ví, že jeho tělo to už dobře nezvládá. Přijal to jako chlap. Uděláme s ním rozloučení tento pátek, nabídky na nižší soutěže má. Nabízel jsem mu, zda by tu nechtěl trénovat. Velmi nás to mrzí, očekávali jsme, že nám pomůže s mládeží. Učil tu Svozila, Pokorného, Malára. Tomu měl pomoci ještě, ale František Malár už je dost silný, aby se ukázal.

Termíny zápasů: (Jiří Tunka) „Vrátili jsme se k pátku, s městem jsem na tom dohodnutý. Fanoušky se na tento termín budeme snažit nalákat."

Ambice klubu: (Jiří Tunka) „Vyhrávat. Hrát srdíčkem a pro lidi, abychom tu neseděli ve sto lidech. Cíle jsou nejvyšší, abychom dokázali maximum. Konkrétně chceme hrát o baráž. Potřebujeme však k tomu fanoušky. Doufám, že s tím souhlasí také trenér. (úsměv)"

Volba kapitána a nálada v kabině: (Tomáš Cihlář) „Volby ohledně kapitána nebyly. Hlavní je, aby se vyhrávalo, nezáleží na tom, kdo bude kapitán. Co se týče kabiny, když se bude vyhrávat, vždy to bývá dobré. Nemyslím si, že by prohry v této kabině znamenaly problém.

Mol Cup: (Jiří Tunka) „Trenér má za úkol, aby se postupovalo co nejdále. Budeme však dávat šanci mladým hráčům, nebo těm, kteří budou spíše na lavičce."

Video záznam konference můžete vidět zde.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin