Nejvyšší výhry druhé ligy: Demolice Vítkovic rekordní nebyla, nejvíce branek schytal Vyšehrad

Nejvyšší výhry druhé ligy: Demolice Vítkovic rekordní nebyla, nejvíce branek schytal Vyšehrad Z N O J M O - Před téměř čtrnácti dny se pro znojemské fotbalisty odehrál divoký výsledek. Na půdě Vítkovic zvítězili vysoko 6:0, což zapříčinilo nejvyšší vítězství v letošní sezóně. Kdekdo si mohl pomyslet, že během druhého listopadového pátku se pro nás konala rekordní výhra druhé ligy. Ještě větší debakl si však v sezóně 2015/2016 připsal FK Slavoj Vyšehrad.

 
 
 

Naše působení ve druhé lize se datuje od roku 2010. Tehdy jsme se úvodní výhry dočkali až v pátém kole, když dorazila výhra z FK Třince 3:0. Po velkých peripetiích byl náš tým zachráněný po předposledním zápase, díky čemuž si tak ve druhé nejvyšší soutěži mohl zapsat již kompletních sedm a půl sezón.

Vůbec nejradostnější byla sezóna 2012/2013, ve které jsme historicky postoupili do první ligy. V daném ročníku si tehdejší výběr Leoše Kalvody dokráčel pro šestnáct vítězství, nejvydatnější se rodila v průběhu jarní části, prohru 1:6 si odvezla FC Sellier & Bellot Vlašim. Po dvou brankách si zapsalo trio Nepožitek, Hnáníček a Heinz.

Za celou dobu se náš klub prezentoval parádním představením ve dvanácti utkáních, v daných kláních se hráči trefili minimálně ve čtyřech případech. Jen v předloňské sezóně to před zraky televizních diváků nestačilo na výhru, s Vlašimi se dostavila remíza 4:4 v 90. minutě bod zachraňoval Robert Bartolomeu. Právě ročník 2015/2016 byl pro naše fanoušky gólově velmi vydatný.

Fotbalisté se do sítě soupeřů dokázali trefit šedesát dvakrát. Přispěli k tomu výhry proti FK Třinci 5:2, FC MAS Táborsku 4:2, FK Varnsdorfu 6:0. Poslední kolo našim svěřencům vyšlo fantasticky, Vyšehrad rozebrali 8:1. Po dvou brankách si na konto zaúčtovali Rostislav Šamánek a David Ledecký, šest branek padlo ve druhém poločase, svoji druhou branku v klubu vstřelil Patrik Bogner.

Ani tato výhra však ke druhému postupu do nejvyšší soutěže nestačila, o tři body nás předskočili FC Hradec Králové a MFK OKD Karviná. V letošním ročníku se náš tým dočkal čtyřech vítězství, pokaždé soupeř obdržel minimálně dvě branky, FK Ústí nad Labem si odvezlo tři góly. Naváží naši borci na střelecký výkon z MFK Vítkovic také proti FC Hradci Králové?

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin