Návrat do Znojma. Strašně se mi tam dařilo, říká novic Krula

Návrat do Znojma. Strašně se mi tam dařilo, říká novic Krula Z N O J M O - Ve Znojmě naposledy oblékal dres výběru „U-14“. Nyní se po více jak šesti letech rve o to, aby ve znojemském prvním týmu ukázal své schopnosti. Filip Krula na jihu Moravy již absolvoval dva tréninky, po tom druhém si na nás udělal čas a odpověděl nám na pár dotazů.

 
 
 

Jiří Koukal, Milan Moravec nebo Vojtěch Švarc. Všichni zmínění borci se v sezóně 2012/2013 potkali s Filipem Krulou ve znojemském týmu do čtrnácti let. Dvacetiletý hráč se po dopoledním tréninku v Hlubokých Mašůvkách rozpovídal nejen o působení ve zdejších mládežnických kategoriích. Konkrétně mluvil:

o tom, jak se znovu dostal do Znojma…
Bylo to takové neplánované. Už jsem měl zařízené něco jiného, ale nakonec zavolal trenér Valachovič. (Milan Valachovič, znojemský klub s ním vedl neúspěšná jednání - pozn. red.) Ten mi oznámil, že by tady měli zájem, tak jsem to zkusil. Dozvím se za čtrnáct dní, jestli tady zůstanu, nebo ne.

o své dosavadní hráčské kariéře…
Tady jsem nastupoval za U-12 až do U-14. Potom jsem přestoupil do mládeže Zbrojovky Brno. Tam jsem vydržel do „jednadvacítky“. Potom jsem šel přes Třebíč, Miroslav. Teď to byla půl roku Líšeň.

o zkušenosti v mnoha klubech…
Je to blázinec, je to náročné. Hlavně dojíždění. Jsem z Hostěradic. Do Znojma je to nejlepší, mám to nejblíže. Byla by ideálka, kdyby to vyšlo.

o svém postu…
Pod trenérem Dvořákem jsem ve Znojmě začínal na stoperovi. Jak mě vzala Zbrojovka, tak podle jejího názoru jsem nebyl stoper. Udělali ze mě útočníka a tento post hraji do teď. Stoper byl pro mě výhodný, jelikož jsem vždy byl větší než ostatní. Teď už se ale vše dorostlo. Na útočníka jsem z dospělého fotbalu zvyklý.

o bývalém znojemském působení…
Strašně se mi tam dařilo, bylo to výborné. Bylo to vážně supr. Pamatuji si Franty Malára, Patrika Paculy, Patrika Martínka. Znám jich hodně, většinou jsou z Krumlova. Znám je od vidění. Někteří mladí ani nehráli dospělý fotbal, takže si myslím, že mám výhodu. Když vezmu, že dospělých je tam méně, tak spíše patřím k těm zkušenějším.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin