SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMěstský FK VítkoviceFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Naše mládež součástí pilotního projektu

Naše mládež součástí pilotního projektu Z n o j m o - Jedno víme naprosto jistě, společně to jde vždy lépe, vždyť to máme i v klubovém mottu. Znojemské sporty by si měly vzájemně pomáhat a spolupracovat. Proto jsme rádi, že se spojil znojemský fotbal, hokej a plavání a Základní škola Mládeže, Znojmo, aby tyto subjekty podpořily sport v našem městě pro děti v přípravkovém věku.

 
 
 

Fotbal, hokej a plavání patří ve Znojmě mezi populární sporty, proto jsme rádi, že můžeme být součástí projektu, ve kterém je jistě budoucnost a měl by rozvíjet sportovní dovednosti dětí již na prvním stupni základní školy. Není překvapením, že si tento projekt vzala za svůj ZŠ Mládeže ve Znojmě. Školu navštěvuje řada fotbalistů z našeho klubu, na Mládežce pak má tradici i plavání. Sportovní třídu na této škole navštěvoval například dvojnásobný olympionik Michal Rubáček.

Ale pojďme už k vizi projektu, kterou vysvětluje vedoucí trenér našich žákovských kategorií a zároveň jeden z učitelů ZŠ Mládeže Zdeněk Mička. „Děti ze zmíněných klubů, které jdou do první třídy, dostaly možnost být součástí výběrové třídy, která bude mít rozšířenou výuku tělesné výuky, která bude zaměřena na všestrannost a pomůže ke správnému vývoji dítěte. Děti budou v pravidelných intervalech střídat atletiku, gymnastiku, bruslení, plavání a míčové hry pod vedením trenérů a učitelů dané specializace,“ nastínil.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies